כמה פעמים מצאתם את עצמכם מול ספה מלוכלכת, ריפוד מלוכלך, בבית או בעסק והתחלתם לברר כמה עולה ספה חדשה, כמה עולה לכם להחליף את הריפוד בשביל שתוכלו להמשיך וליהנות מהספה.

ובכן, יש פתרונות הרבה יותר פשוטים, הרבה יותר קלים ומהירים, ובטח יותר זולים. למשל, ניקוי ריפודים. במקום להשקיע כסף ברכישת ריפוד חדש, במקום להשקיע כסף ברכישת ספה חדשה, אתם פשוטים יכולים לנקות את הריפוד שלכם וליהנות ממנו כאילו הוא חדש לגמרי. אתם יכולים לנקות את הריפוד וכך הוא יהיה נוצץ ומבריק, לא פחות מאשר ריפוד שזה עתה קניתם בחנות.

כפי שאנחנו יודעים, כשספה, כורסא או כסאות מתלכלכים, הדבר הראשון שמתלכלך, הדבר המהותי ביותר שמתלכלך בהם הוא הריפוד. הוא סופג את הלכלוך, בין אם זה שמן, כתמי אוכל, צואה, קיא או כל דבר אחר. כל מי שיש לו בבית כלב, חתול, ילדים קטנים, יודע את זה. זו הסיבה שאנחנו נוהגים להניח סדינים על גבי הריפוד בשביל למנוע מצב של לכלוך מיותר.

העניין הוא, שלא תמיד הסדין מספיק, הרבה פעמים הלכלוך חודר עמוק פנימה, עובר את הסדין ומגיע עד לריפוד. במקרה כזה אין לנו ברירה, להחליף את הסדין לא יספיק, אנחנו צריכים לנקות את הריפוד. אם לא נעשה זאת במהרה, אנחנו עלולים לגרום נזק לריפוד ולספה כולה. ישנם כתמים שעלולים להישאר לנצח במקום, זה לא נעים.ניקוי ריפודים לרכב - דיימונד קלין

לכן מאוד חשוב לבצע את תהליך הניקוי כמה שיותר מהר. אנחנו צריכים להחליט תחילה, האם לעשות את זאת בעצמנו או להזמין גורם מקצועי, ולאחר מכן, להחליט כיצד מבצעים את הניקוי

ניקוי ריפודים – לעשות את זה לבד או בעזרת אנשי מקצוע?

על פניו הרבה יותר זול לעשות את זה בעצמנו, ונכון גם בשלב הראשוני לשפוך מים וסבון או תכשיר אחר בשביל למנוע מהכתם להתפשט. אך אם אנחנו מחפשים ניקוי רציני, מהותי, אזי שאנחנו צריכים לעשות זאת דרך אנשי מקצוע. הסיבה היא מאוד פשוטה, להם יש את הידע וכן את התכשירים והכלים הנדרשים לצורך ניקוי יסודי של הריפוד.

צריך לומר בהקשר זה, לפעמים ניקוי ריפודים מתבצע במקום באמצעות תכשירים שונים ולפעמים יש צורך להוציא את הריפוד ולשלוח אותו לניקוי יבש או כל ניקוי אחר שמתבצע אצל חברה מקצועית. זה יכול לקחת מספר ימים, ובסופם נהנה מריפוד נקי ויפה.

כיצד מבצעים ניקוי ריפודים

השלב הראשון בתהליך העבודה הוא לאבחן את סוג הריפוד. האם מדובר בבד, עור או כל חומר אחר. על פי האבחון נוכל לדעת מה עלינו לעשות, כיצד עלינו לנקות את הריפוד.

השלב השני הוא להחליט האם עלינו לבצע את הניקוי במקום או לשלוח אותו עם צוות החברה שיבצעו את התהליך בעזרת מכשור שנמצא אצלם בעסק. ההחלטה האם לנהוג כך או אחרת, היא על פי סוג הריפוד, סוג הלכלוך, וכמה מהר וטוב ניתן לבצע את התהליך.

השלב השלישי מתייחס כבר לנקודה אחרת והיא, כיצד אנחנו מבצעים את הניקוי מבלי לגרום נזק לריפוד, מתוך כוונה לשמר את מצבו, ולאפשר לנו לחזור ולהשתמש בו. שוב, זה יתבצע על ידי אבחון סוג הבד והמאפיינים שלו. יש מצבים שנוכל לכבס את הריפוד בטמפרטורה כזו ויש מצבים שנצטרך לכבס אותו בצורה אחרת.

לפני סיום נציין, התהליך איננו אמור להיות מורכב מדי, אחרי שמנקים, מייבשים, ומקבלים בחזרה את הריפוד נקי ויבש, על מנת שנוכל לחזור ולהשתמש בו כמו שאנחנו רוצים.

a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ