אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך ניקוי שטיחים, הוא היכולת לאבחן את סוג השטיח, את סוג הבד או העור, על מנת שיהיה ניתן להחליט כיצד לנקות אותו בצורה נכונה. אם עושים את השלב הזה בצורה נכונה ומקצועית, הרי שאנחנו יכולים לייצר תהליך עבודה נכון, תהליך עבודה מושכל, על מנת שנוכל לנקות את השטיח מכל הכתמים שנוצרו עליו ומכל הלכלוך שהצטבר במהלך הזמן.

אחת הדוגמאות הטובות לכך אנחנו יכולים לראות במקרה של ניקוי שטיחים עור פרה. מדובר על מקרה קלאסי בו אנחנו צריכים להתייחס לשאלה כיצד לאבחן את סוג הבד, קרי סוג העור, על מנת שנוכל לנקות את השטיח בצורה מקצועית ואופטימאלית, לא רק בשביל שנוכל להסיר ממנו כתמים ולנקות את כל הלכלוך שהצטבר עליו אלא מעבר לכך, בשביל שנוכל להמשיך ולהשתמש בשטיח בצורה אופטימאלית.

צריך לזכור, כל בד, כל עור, צריך לעבוד בצורה אחרת. בדיוק כמו שאנחנו מכבסים כל סוג של בגד בצורה שונה, כך אנחנו צריכים לנקות שטיחים בצורה שונה. אנחנו לא יכולים לנקות שטיח בד כמו שאנחנו מנקים שטיח עור, הן בגלל שאופי המרכיבים של השטיח שונה, אופי קליטת החומר הוא שונה, ומכל היבט אחר, אי אפשר להתייחס לזה אותו דבר. במקרים רבים אפילו התכשירים הם שונים. ישנם סוגי בד יותר רגישים ולכן צריך להיעזר בתכשירים מסוימים וכן באמצעי ניקוי שונים. למשל, לא בכל מקרה אפשר להשתמש בשואב אבק או להשתמש בחומרי ניקוי שכוללים מים. אלה יכולים להרוס את השטיח.

ניקוי שטיחים עור פרה – כיצד אנחנו מאבחנים את סוג השטיח

באופן עקרוני, אנחנו אמורים לדעת איזה שטיח יש לנו אך במידה ואנחנו לא יודעים, הרי שבכל שטיח ישנה תווית שמציגה את סוג הבד, סוג המרכיבים שלו, ובמקרים רבים רשום בקצרה כיצד ניתן לשטוף אותו. למשל, אם מדובר בשטיח עור פרה מצוין בדיוק, כיצד אנחנו יכולים לנקות אותו בצורה אופטימאלית. האם מותר לשטוף אותו, האם אנחנו יכולים להשתמש בחומרי ניקוי מסוימים ועוד.

חברה שמתמחה בניקוי שטיחים ובכלל חברה שמתמחה בניקוי בדים, ריפודים וכדומה, תדע לאבחן את סוג הבד גם בלי להיעזר בתווית, במידה ומסיבה מסוימת היא לא נמצאת על גבי השטיח. החברה תדע באילו אמצעים ומכשירים להשתמש בשביל לנקות עבורנו את השטיח בצורה טובה.

צריך להדגיש, המחשבה על ניקוי שטיחים עור פרה או כל שטיח עור אחר, לא צריכה להיות רק ביחס ללכלוך או לכתמים שהצטברו באותה נקודת זמן אלא גם מעבר לכך, כלומר, כיצד אנחנו יכולים לשמור על השטיח שלנו בשביל שנוכל ליהנות ממנו במשך תקופה ארוכה. עור הוא חומר שיכול להיהרס בקלות רבה אם לא מטפלים בו בצורה נכונה, על כן אנחנו חייבים להקפיד על כך.

ניקוי שטיחים עור פרה – תהליך נכון של הניקוי

ברמת העיקרון יש שתי אופציות כיצד לנקות שטיח עור פרה. אופציה אחת היא להזמין חברה שמתמחה בניקוי שטיחים אלינו הביתה או לעסק, אופציה שנייה היא למסור את השטיח אל מפעל או חנות ניקוי. הכל שאלה כמה שוקל השטיח והאם אנחנו יכולים לנייד אותו.

בשלב הבא, הצוות של החברה כבר ידע לאבחן את סוג הבד וידע כיצד לנקות אותו באופן כזה שכל הכתמים יוסרו וכן גם כל האבק, גרגירי החול ושאר הדברים שנמצאים עליו.

בשלב הסופי יתבצע ייבוש של השטיח על מנת שיהיה ניתן לחזור ולהשתמש בו.

כל זה כמובן יתבצע בהתאם לאופי וסוג השטיח ובהתאם לאופי הלכלוך והכתמים שיש עליו.

a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ