ניקוי שטיח עם סודה לשתייה

רבים אוהבים לפרוס שטיחים בביתם מאחר והם נעימים לדריכה, מבליעים רחשי דריכה, נאים ומוסיפים לאווירה בחלל או בחדר בהם הם נמצאים. ניתן למצוא שטיחים ניידים אבל מקובל מאוד גם להדביק שטיחים מקיר לקיר העשויים מסוגי חומרים טבעיים או מחומרים סינטטיים. 

העניין הוא, שהם צוברים לכלוך ויש צורך לנקותם מעת לעת. הניקוי, במידה רבה, אף מרענן אותם ומבליט את הצבע המקורי שלהם. ניקוי שטיח עם סודה לשתייה הוא אחד מהשיטות הקימות וניתן לעשות אותו עצמאית ובזהירות. למעשה, לכל מי שאינו מנוסה בניקוי כזה וגם למי שחושב שהוא מכיר את שיטת הניקוי, מומלץ לבקש את השירות מחברה מקצועית המבצעת ניקוי שטיחים מקיר לקיר. היא תבצע עבודה מקצועית בכל פניית לקוח אליה.

אבחון וניקוי משולב

ניתן לבצע ניקוי שטיח עם סודה לשתייה בשילוב של רחיצת שטיחים כללית המתבצעת באמצעות מיכון חשמלי מיוחד. תחילה יבוצע הניקוי הספציפי הנ"ל במקום המיועד ולאחר סיומו רחיצה מקיפה של כל השטיחים בבית. מנהל הצוות המגיע למקום העבודה ינהל את כל הפעילות במקצועיות ומיומנות, ותחילת התהליך הוא באבחון הנעשה לשטיח ולכתמי הלכלוך שעליו. 

יש צורך לבדוק מאיזה חומר הוא עשוי כי יש לכך משמעות בשיטת הניקוי ובסוג החומרים בהם משתמשים. יחד עם זאת קיימים חומרים המותאמים לכל סוגי השטיחים והם, לרוב, מומלצים מאוד. כתמים ולכלוך עלולים להגיע מכפות רגליים של חיות מחמד, ילדים ומבוגרים, ממזון ומשקה, מדם, שתן ונוזלי גוף אחרים, משאריות בוץ, מאבק ועוד.

שאיבה וניקוי מקומי

לאחר האבחון מתחילים בשאיבת אבק יסודית המתבצעת באמצעות שואב אבק תעשייתי בעל תפוקת עבודה רבה. השאיבה הינה בעוצמה גבוהה ומצליחה לשאוב את כל הפירורים והלכלוך מבין סיבי השטיח. היא הכרחית וחיונית כדי להקל על הניקוי המגיע אחריו. 

אז מתחילים לטפל מקומית באמצעות אבקת סודה לשתייה אותה מפזרים על השטיח. ניתן להוסיף מעט שמן אתרי ריחני לנטרול ריחות רעים קיימים העולים מהמקום. בעזרת מברשת מחדירים היטב את האבקה לתוך הסיבים. ממתינים כחצי שעה ואז שואבים ביסודיות את השטיח. 

מכונת הזרקה

לאחר סיום השלב הזה מגיעים לשלב העיקרי שהוא הניקוי הכללי ואותו עושים באמצעות מכונה להזרקה. המכונה מותאמת לעבודה כזאת והיא בעלת זרוע המסוגלת להזריק מים נקיים מתוך מיכל המותקן בתוכה, ולאחר מכן, לשאוב אותם חזרה. במים הנקיים מהולים חומרים דטרגנטים מיוחדים התוקפים את כתמי הלכלוך וממיסים אותו. 

שאיבת המים המתבצעת מיד לאחר מכן הינה יסודית והמים נכנסים למיכל אחר במכונה. המים הנשאבים הינם שחורים אות וסימן לכך שהניקוי מצליח. במידת הצורך, חוזרים על הפעולה שנית באזור בעייתי, במידה ונותרו כתמים מנסים לשפשפם באמצעות מברשת בעלת שערות רכות כדי לא לפגוע  בשטיח. לאחר סיום הניקוי מתחיל תהליך הייבוש. בקיץ הוא מהיר ובחורף ניתן להיעזר במאווררים ובאמצעי ייבוש חשמליים אחרים.

הכנות הלקוח

כאשר השטיח מתייבש ניתן יהיה לראות היטב כי הכתמים נעלמו. דריכה על השטיח מומלצת רק לאחר ייבושו המוחלט. יש צורך להכין את החדרים בבית הזקוקים לניקוי. הדבר אומר פינוי רהיטים ופריטים נוספים.

בחדר שינה, למשל, כדאי להזיז את המיטה אחרת לא יהיה ניתן לבצע ניקוי יעיל תחתיה. אנשים מבוגרים ומוגבלים יכולים להיעזר בבני משפחה כי חשוב להקפיד על נושא זה. משך העבודה תלוי בכמות השטיחים הקיימת, במצבם, ועוד. 

בכל צוות יש לפחות שני עובדים מיומנים בעלי ניסיון. חברת מקצועית ממליצה לנקות שטיחים בדרך זאת לפחות אחת לשנה. במקרים דחופים היא יכולה להגיע בהתראה קצרה ולבצע ניקוי הכרחי. כך לאחר הצפות, לפני אירוח חשוב ועוד.

צוות עבודה יעיל

מומחי החברה ממליצים ללקוחות פרטיים שלא לנקות כתמים גדולים עצמאית מחשש לפגיעה בשטיחים או מחשש שהניקוי לא יהיה יעיל ואף יגרום לכתמים להימרח או להתרחב. שימוש בתכשיר הנקנה בחנות שאינו איכותי יכול לגרום לנזק. עדיף להזמין את צוות החברה המגיע עם ניידת שירות מאובזרת. 

מנהל העבודה המתמחה בנושא הינו בעל ניסיון מצטבר בניקוי כל סוגי השטיחים כולל הטבעיים והסינטטיים. עלות שטיחים מקיר לקיר גבוהה ורצוי שהם ייראו במיטבם לאחר ניקוי מקצועי המתאים להם. מומלץ לבדוק על החברה, לבצע סקר מחירים ולהזמינה לאחר שקלול כל הנתונים.

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ