מה עושים במקרה של הצפה במבנה?

הצפה היא אירוע לא נעים שלמרבה הצער עלול לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו. אמנם אצל רבים הצפות מתקשרות בצורה אסוציאטיבית לגשמים עזים ולמערכות ניקוז לקויות שבעטיין מי גשם מציפים מרתפים, מקלטים ודירות שנמצאות מתחת לגובה הקרקע; אולם למעשה גם מי שמתגורר בקומה גבוהה עלול לסבול מצורות אחרות של הצפות: למשל כאשר מערכת הביוב עולה על גדותיה מסיבה מסוימת, כאשר מתרחש פיצוץ בצנרת המים בבית וכן הלאה.

הבעיה היא שבמים טמון כוח אדיר של הרס, ולעיתים די במגע קל של כמה טיפות מים כדי לגרום לנזקים אדירים. דוגמה לכך היא מערכת החשמל הביתית שיכולה לקצר במגע עם מים, ועל אחת כמה וכמה כל הרכוש שנמצא בבית עלול להירטב, להתקלקל ולהיהרס: שטיחים, רהיטים, בגדים, נעליים, צעצועים, מכשירי חשמל ועוד.

קודם כל להיפטר מן המים

הצעד הראשון בהתמודדות עם בעיית הצפה הוא איתור מקור הבעיה. אם למשל מדובר בהצפה עקב חדירת מי גשמים לתוך מבנה, אזי בדרך כלל בשאיבת המים ושיפור דרכי הניקוז בסביבת המבנה. אולם אם מדובר בהצפה עקב פיצוץ בצנרת, אזי יש לטפל גם בה; ואם הביוב עלה על גדותיו יש לברר היכן נמצאת החסימה בצנרת הביוב וכדומה.

לפיכך אם אתם מגלים הצפה במבנה שבבעלותכם, ראשית סגרו את הברז הראשי של המים וצרו קשר עם חברת טיפול בהצפות. בתוך זמן קצר יגיעו אליכם אנשי מקצוע ויחלו בשאיבת המים, באיתור הבעיה, בטיפול במקור הבעיה ובניקיון שלאחר ההצפה.

ניקיון לאחר הצפה

שירותי ניקיון לאחר הצפת מים במבנה אינם דומים לשירותי ניקיון אחרים. במקרה של הצפה, ובתלות במשך הזמן והגובה אליו הגיעו המים, יש לתת את הדעת גם על נושאי עובש בקירות, חלודה על חלקי מתכת, רטיבות ונזקי לחות בקירות ומתחת לרצפה, נזק שנגרם לרכוש בגלל המים ולעיתים גם ריחות מאוד לא נעימים שמתלווים לנזק הפיזי והופכים את כל החוויה לקשה אפילו יותר.

יש להבין שלא ניתן להחזיר את המבנה למצבו המקורי באופן מושלם, אבל מצד שני גם לא הכל אבוד. לרשות חברת הניקיון עומד ציוד מתקדם המאפשר לה לא רק לשאוב ולסלק את המים אלא גם לנטרל את הריחות ולנקות באופן יסודי, למשל באמצעות קיטור או קרח יבש. כך ניתן לשקם מערכות ישיבה מעור או מבד, שטיחים, ריצוף וכדומה.

לסיכום, גם אם נאלצתם להתמודד מול הצפה בבית, במשרד או בכל מבנה אחר שבבעלותכם, דעו שהמצב לא נורא כפי שאולי נדמה. בזכות אנשי מקצוע מנוסים ניתן לטפל בהצפה באופן מהיר ויעיל, לייבש את המים, להיפטר מן הריחות הלא נעימים ולבצע ניקיון יסודי שישקם את המצב; וגם אם לא יחזיר אותו לקדמותו באופן מלא, הרי לפחות ניתן יהיה לצמצם את הנזק שנגרם כתוצאה מן המים.

5/5 - (2 votes)
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ