ניקוי עובש מספה

ספות בד עלולות להתלכלך מסוגי לכלוך שונים, ובין היתר, עלולות להיווצר עליהן נקודות עובש. עובש הוא סוג של פטרייה הנוצרת בסביבה לחה ויש צורך לחסל אותו. הסיבה לכך היא המראה הלא נעים שלו, הריח החזק שהוא מדיף ובגלל היותו מסוכן לבריאות.

ניקוי עובש מספה ניתן לעשות עצמאית אבל הדבר לא מומלץ בגלל הסכנה לגרימת נזקים. עדיף תמיד לפנות אל חברה מקצועית המבצעת ניקוי ספות בד. צוותי העבודה שלה מתמחים גם בניקוי ספות עור, עור סינטטי, עור מעובד ועוד.

כל שיטת ניקוי תיעשה ביעילות ובמקצועיות רבה. במידה ועל הספה יהיה עובש הוא יטופל  היטב ורק לאחר שמוודאים שהוא נעלם אזי יתבצע הניקוי הכללי. הניקוי נעשה בבית הלקוח והצוות מגיע לאחר תיאום.

אבחון כתמים ושאיבה 

תהליך הניקוי מתחיל באבחון סוג הבד. ניקוי רטוב עם מיכון אפשרי לכל סוגי הבד הקיימים, אם כי יש שוני מעט בין בד טבעי לסינטטי. בבדים טבעיים, למשל, קשה יותר להוציא כתמים מסוימים מאשר בבדים סינטטיים. במהלך האבחון בודקים גם את הכתמים הקיימים.

יש הנוצרים ממזון וממשקה, מכפות רגלי חיות מחמד וילדים קטנים, מדם ונוזלי גוף אחרים, מבוץ ועוד. לאחר האבחון, וכאשר הספה נראית כשירה לניקוי, ואין, חלילה, בד קרוע  היכול להינזק עוד יותר, מתחילים עם שאיבת אבק יסודית.

באמצעות שואב אבק תעשייתי מצליחים לשאוב את כל הפירורים, העלים, האבק והלכלוך האחר המצטבר בין הכריות ובפינות נסתרות. שאיבה יסודית מקלה מאוד על תהליך הניקוי הרטוב המגיע מיד אחריו.

הסרת עובש ורחיצה

בשלב הבא מסירים את העובש וניתן לעשות זאת באמצעות חומרים שונים המסוגלים לתקוף אותו מבלי לגרום נזק לבד. אחד מהם הוא באמצעות תמיסה המכילה מים, מלח ואקונומיקה. יש להקפיד על מינון נכון. משפשפים את הכתם קלות עם התמיסה ולאחר מכן לוקחים מטלית ספוגה במים ומשפשפים שוב כדי להוריד את התמיסה.

חומר אחר הוא מיץ לימון בעזרתו משפשפים ולאחר מכן מכסים במלח. לאחר כחצי שעה משפשפים בעדינות עם מטלית לחה להורדת החומר. העובד ינסה את החומרים תחילה על פינה נסתרת כדי לבדוק אם השפעתם מזיקה, וזאת כדי לוודא שלא ייגרם נזק. 

לאחר הסרת העובש מפעילים את מכונת הניקוי. מזריקים מים נקיים שמהולים בהם חומרי ניקוי מיוחדים ממיכל המצוי בה. החומרים תוקפים את הכתמים והלכלוך הקיים וממיסים אותם. בשלב הבא, שואבים את המים חזרה הנכנסים למיכל אחר במכונה.

סיום וייבוש

כבר בשלב זה של הניקוי רואים שהמים הנשאבים הם עכורים ומבינים שהניקוי מצליח. במידת הצורך, חוזרים על הפעולה שנית באזורים שעדיין לא נוקו היטב. במידה וקיימים כתמים עקשניים מנסים להורידם על ידי שפשוף עם מברשת רכה שאינה פוגעת בבד.

בסיום הניקוי מניחים את הכריות לייבוש. בקיץ הוא מהיר יותר ובחורף, ניתן להיעזר במאווררים ובאמצעי ייבוש אחרים. לאחר ייבוש מוחלט ניתן לראות שהכתמים הוסרו וכל הבד נקי. או אז ניתן להשתמש בספות. יש להכין את החדר לניקוי, והדבר אומר סילוק כל החפצים שעלולים להירטב ולהינזק מהמים או להישבר.

צריך לזכור, כי מדובר במים רבים וכי הצוות זקוק למרחב פעולה גדול. בבתים עם חצר ובימים יבשים, ניתן להוציא את הספות אל משטח מרוצף ושם לבצע את הניקוי ביעילות וללא הפרעה. 

חברת ניקוי מקצועית

מומלץ לבצע ניקוי ספות בד כל אימת שצריך ו/או אחת לשנה. כך ניתן לשמור אותן נקיות, רעננות וחיוניות. היות ומרבית הספות ממוקמות בסלון הבית הנחשב לייצוגי שבו, הרי רוצים מהאורחים והמבקרים ייחשפו לסלון מסודר ולספות נקיות.

ככלל, ניתן לנקות כתמים קטנים עצמאית אבל בזהירות. כי אפשר גם לגרום נזק לבד ו/או להרחיב את הכתמים ולמרוח אותם לאחר טיפול שאיננו מקצועי. חברה מקצועית תבצע את העבודה היטב בכל פעם שהיא מגיעה.

יש ברשותה צוות עובדים מיומן בעל ניסיון מצטבר שיגיע עם ניידת שירות מאובזרת ויעשה שימוש רק בחומרים איכותיים ותקניים. ספות הן פריטים יקרי ערך שיש לשמור עליהן בעת הניקוי. החברה מבצעת גם ניקוי ספות עור הנעשה בשיטות אחרות וללא כמויות מים רבות העלולות להזיק.

ניתן להזמינה גם לצורך ניקוי עובש מספה  בלבד וגם ללא ניקוי כללי. התמחור יהיה בהתאם וזול יותר.

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ