ניקוי כתמי שתן בספות

יש לכם תינוק קטן? חיות מחמד (כלב או חתול), אתם בוודאי מכירים את המקרה מקרוב…
לפעמים "בורח" ואין מה לעשות. כאשר ה: "חותם" כבר נעשה כל שנותר לנו הוא לבחון את המקרה, ולהשתמש בתכשירי ניקוי יעילים שהוכחו כעובדים על כתמי השתן השונים.

בדרך כלל כתמי השתן הנפוצים נובעים מחיות מחמד ומתינוקות.

זה פשוט לא בריא – למה להימנע מכתמי שתן?

זה מסריח, לא נעים, והכי מסוכן: זה מזיק לבריאותנו. החלבון הפעיל בשתן משפיע רבות על המערכת החיסונית שלנו ושל ילדינו. בשל עובדה זאת, כדאי להימנע ולא לדחות את הניקוי. רצוי לנקות את השתן והכתמים במיידי.

חשוב להימנע מכך.

ניקוי כתמי שתן מהספה – התהליך

ראשית, יש לוודא ממה עשויה הספה. כלומר מאיזה רכיבי בד. ישנם עשרות סוגים: בד סינטטי לדוגמא. דוגמאות נוספים הם ספות הבד מסוג משי, כותנה, וכו'. לכל ספה יש חולשה לסוג חומר מסוים. חשוב לבדוק את סוגה, ובאילו חומרים ניתן ובטוח להשתמש. למעשה, ישנם ספות ספציפיות שלא יהיה ניתן לנקותם מכתמי השתן, והברירה היחידה היא לפנות לבעל מקצוע. במידה והסיפור אצלנו אחרת, בואו נתחיל בניקיון.

נצטרך מס' חומרים: מים, חומץ, ספוגיות ומטליות.

בשלב הראשוני, נצטרך "לספוג" את השתן באמצעות מטלית נקיה ולחה ככל האפשר.
ורצוי בצורה המיידית, איך שמתגלה הכתם.

רצוי לעשות יחס שווה בין חומר המים והחומץ, למשל: 40% חומץ, ו- 60% מים, או להיפך.
בראש ובראשונה הצטיידו בקערה ושפכו לתוכה מים וחומץ (ניתן להשתמש גם באבקת כביסה או חומר ניקוי מתאים), ערבבו עד לקבלת תמיסה \ תערובת. לאחר מכן, קחו ספוגית רחצה או כלי המסוגל לספוג את התערובת, וצחצחו את הכתם באמצעות הספוגית. מפעם לפעם לחצו על הספוגית על הכתם. לאחר מכן, יש לקחת מטלית נקיה ולייבש את החומר. בשלב הסופי, יש לייבש את הספה בצורה הטובה ביותר. ניתן להיעזר בתכשירי ייבוש למיניהם. חשוב מאוד שהספה תהיה ייבשה עד לטיפה האחרונה, אחרת יכולים לצוץ כתמים נוספים.

ניתן לייבש את המקום באמצעות מגבונים לחים, או מטלית נקיה.

למה משתמשים דווקא בחומץ? ובכן, מדובר בתרכיב כימי שלא רק מסיר את הכתם, אלה גם מסוגל לספוג אותו בצורה טובה.

ולבסוף, הפיצו ריח על ריפודי הספה, סתם בשביל שיהיה קצת נעים וכיף  😉

"שתן" הריח הנוראי הזה – מה עושים?

לפעמים גם לאחר שהכתם יוצא, עדיין תופעות הלוואי קיימות. אנו מדברים בוודאי על הריח הנוראי של השתן הנובע מהספה. אז מה ניתן לעשות?

כמה מצרכים: סודה לשתייה (האבקה), מים.

התהליך: הכינו לפני את האבקה, ערבבו אותה בקערה עם מעט מים, עד לקבלת תמיסה. לאחר מכן פזרו את תמיסה על הספה בין שעתיים ועד לשלושה. לאחר מכן נקו באמצעות שואב אבק, או מטלית נקייה. רצוי ומומלץ יותר להשתמש בשואב אבק. למעשה מדובר בפעולה אשר מסלקת את תופעות הריח הנוראיות הללו. האבקה עשויה ממימן פחמני וסודיום ביקרבונט, מה שיגרום לריחות להסתלק כמעט במיידי, או לאחר מס' דקות בודדות. בתוך האבקה ישנם גם מס' מלחים נפוצים אשר יעזרו בסילוק הריחות הלא נעימים.

למעשה, סודה לשתייה לא רק מסירה ריחות לא נעימים, אלה מסוגלת גם להסיר כתמי שומן קשים.
משתמשים בה לרוב, כאשר הכל אבוד. והיא מאין הנשק הסודי והאחרון שלנו.

איך לשמור על הספה נקיה?

אז איך בעצם נשמור על הספה נקייה מכתמים? ראשית, לפני הקניה עדיף לקנות ספה מסוג עור משובח.
סוג העור המשובח, לרוב מגן, ועמיד מאוד בפני סוגים רבים של כתמים, שזה יתרון אדיר עבורנו.
ספה מסוג עור היא לא זולה, אך לטווח הארוך היא יכולה להיות באמת משתלמת.

שנית, הדבר שהכי מקובל, הוא לקנות כיסוי המונע הדבקות של נוזלים לבד הפנימי של הספה (הסיב). כלומר: כיסוי עמיד יותר מהבד המקורי של הספה. ניתן למצוא דברים כאלה באתרי קניות, בחנויות הקשורות, ובמקומות נוספים.

ישנם פתרונות נוספים אשר יבטיחו את הגנתה של הספה לאורך כל ימות השנה.
לעלי אקספרס יש לא מעט פתרונות להציע בתחום, נסו להיות יצירתיים ולחפש משהו מגניב.

שלישית, תוכלו לעשות את המקסימום מהצד שלכם. כלומר, תחזוקה שבועית! עברו על הספה אחת לשבוע באמצעות מגבונים, והבטיחו שהספה תשמר נקיה. עושים שימוש עם אוכל? מזון? יין? שמן? נוזלים מסוימים? הרחיקו את הנעשה מהספה או מהסלון ככל האפשר. כמו כן, רצוי לבצע שאיבת אבק ברמה יסודית, אחת לשבוע בין חריצי הספה, במטרה להבטיח ניקיון של פירורים ואוכל אשר הצטבר.

במידה וכל הפעולות לא סייעו לכם, ייתכן שמדובר בכתם שמאוד קשה להסרה.
במקרה כזה, תצטרכו את שירותיהם של מנקי הספות, או חברות ניקיון המתמחות בכך.

לסיכום

זהו היה מאמר מאוד מקצועי, שבו פירטנו על דרכי ההתמודדות עם הכתם הידוע: "שתן". השתמשו בחומרים אלה בתנאי שהספה עמידה לתנאים, קראו והעמיקו בכללי הבטיחות של הספה. תחזקו אותה פעם בשבוע בשביל להבטיח שהספה תישאר נקיה לאורך כל השנה.

מקווים שעזרנו לכם, אפילו במעט. כל השאר בונוס 😊

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ