איך מנקים שטיח פרסי

השטיחים מעניקים לכל מקום בו בוחרים לעשות בהם שימוש, תחושה של רכות, של נעימות, של יוקרה וביתיות נעימה. מבין השטיחים הקיימים, נדמה כי השטיח הפרסי נחשב כשטיח יוקרתי במיוחד. מדובר אכן בשטיח יוקרתי אשר הוא מאופיין בעיצובים מרהיבים במיוחד וכן באיכות טובה יותר מאחרים. השטיח הפרסי על םי רוב נארג בעבודת יד מושקעת עם צבעים בוהקים ואיכותיים.

למעשה ייחודו של השטיח הפרסי הוא באיכות הצמר, במוטיבים המקובלים ובצבעים האופייניים.

הצורה של השטיח הפרסי הוא בדרך כלל מלבני אך יש גם שטיחים בצורות אחרות כמו ריבועיים או עגולים. המוטיבים המוכרים והראשיים בשטחים הללו הם בדרך כלל צורות גאומטריות שונות, פרחים, תמונות של צייד ותמונות של גנים. כל אלו על פי מיטב המסורת המזרחית.

קיימת חלוקה בין השטיחים אשר אלו נארגים על ידי נוודים לבין השטיחים העירוניים. למעשה ההבדל המהותי והבולט ביותר הוא בצפיפות הסיבים שך השטיחים. השטיחים העירוניים הם שטיחים הרבה יותר צפופים ועל כן הם גם יותר איכותיים.

שטיח צריך תחזוקה

אז הבנו כי השטיח הפרסי הוא שטיח איכותי במיוחד והוא מעניק לכל מקום בו עושים בו שימוש תחושה של יוקרה ושל נעימות. אך השטיח יעניק את כל היתרונות הללו רק כאשר נתחזק אותו בצורה נכונה.

שטיח שאינו מטופל נכון ייאבד מהר מאוד מהיופי המיוחד שלו, הוא ידהה, הוא ייהרס וייראה ממש לא טוב.

מלבד שאיבת אבק על בסיס יומיומי יש לדאוג לניקיון של השטיח בצורה יסודית יותר. במיוחד כאשר השטיח ספג כתמים ולכלוך.

אז ישנן הוראות מיוחדות לניקוי שטיחים פרסיים. חשוב לעשות שימוש במים רכים וחומרי ניקוי עדינים. את השטיח אי אפשר לשפשף בחוזקה אלא לשפשף אותו בעדינות מרבית בעזרת מברשת רכה עמוק בתוך הסיבים שלה ככל שניתן. חשוב לדעת כי ניוקי אשר ייעשה בצורה שאינה אחראית עשויה להרוס את השטיח ולפרק את האשכולות אשר מחזיקים את השטיח. באופן כזה השטיח יתחיל עם הזמן להתפורר ושפוט להיהרס. על מנת לנקות בצורה נכונה את השטיח הפרסי, חובה להתייעץ עם אנשי מקצוע המכירים את צורת האריגה של השטיח ומכירים את השטיח הפרסי באופן מיוחד.

ניקוי יסודי – רק על ידי אנשי מקצוע

כאשר אתם בכל זאת רוצים לנקות את השטיח בצורה יסודית יותר, אתם צריכים לפנות אל מומחים בתחום אשר אלו מציעים את השירות של ניוקי שטיחים פרסיים. אלו ייטיבו לטפל בשטיח בתורה הכי נכונה והכי מתאימה עבורו. הם ידעו באלו חומרים מותר להם להשתמש ואלו חומרים עלולים לגרום לו נזק. הם יבצעו את מלאכת הניקיון בטכניקה הכי נכונה והכי עדינה על מנת להוציא תחת ידיהם שטיח שייראה ממש כמו חדש בלי לפגוע כלל בצבעים שלו, באריגה שלו ובמראה המהודר והיוקרתי שלו.

מקור נוסף מעניין לקריאה שמסביר שלב אחר שלב כיצד לנקות שטיח פרסי תוכלו למצוא בלינק.

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ