איך מורידים עובש ממזרון?

עובש יכול להופיע באזורים שונים בבית ונוצר בעיקר בסביבה לחה. יחד עם זאת, ניתן למצוא אותו על מזרנים, ספות, שטיחים וכדומה. מדובר על פטרייה בעלת מראה שאינו נאה לעין המדיפה ריחות רעים. יש צורך לטפל בעובש בנחישות ובמהירות מאחר והוא עלול להיות מסוכן לבריאות.

הדבר נכון לכל אזור בבית אבל במיוחד למזרנים וספות שנהוג לרבוץ עליהם שעות ארוכות. נשאלת השאלה איך מורידים עובש ממזרון? והתשובה לכך היא על ידי חומרים המיועדים לכך ובשיטה נכונה.

ניתן לעשות זאת עצמאית אבל, בהחלט, מומלץ לבקש ולקבל שירות זה מחברה המתמחה בניקוי מזרנים, שטיחים, ספות ופריטי ריהוט אחר בבית.

שירות לניקוי מיוחד או כללי

ניתן להזמין את החברה אך ורק לשירות זה אבל גם לשלב אותו בשירותים אחרים. כך, במקרה ויש שטיח או ספה מוכתמים, כאשר הגיע הזמן לניקוי כללי שלהם, לפני אירוע  בבית ובהזדמנויות אחרות.

במידה והמזרן מצוי בחדר שינה שאת שטיחיו יש לנקות, יתבצע תחילה ניקוי המזרן מעובש ורק לאחר מכן, ישלים הצוות את יתר העבודה. תהליך הניקוי מתחיל באבחון הכתמים והעובש. בהמשך, יעשה אחד העובדים שאיבת אבק יסודית מהמזרן על ידי שואב אבק תעשייתי בעל עוצמת שאיבת חזקה.

בשלב הבא מתחיל הטיפול בעובש ועושים זאת באמצעות סבון כביסה סינטבון. משפשפים היטב את העובש ואחר כך יש לחשוף את המזרן לקרני השמש למשך מספר שעות. במידה והוא לא ייעלם ניתן לטפטף מספר טיפות של שמן אתרי או לרסס את אזור העובש. לאחר  שהכול מתייבש יש לנקות את המקום באמצעות מטלית לחה.  

חומרים מומלצים אחרים

זהו החומר המומלץ אבל ניתן לנקות גם עם תמיסה של מים מלח ואקונומיקה במינון נמוך, או באמצעות מי לימון. כל החומרים המוזכרים כאן מסוגלים לתקוף את העובש ולגרום לו להיעלם ללא נזק לבדים הקיימים.

ניקוי עובש מספה נעשה בדרך דומה אבל כאן עושים ניסוי על הבד בפינה שאיננה חשופה על מנת לוודא שלא נגרם לו נזק.  גם כאן יש לבצע שאיבת אבק יסודית המצליחה לסלק פירורים, שאריות אדמה, וכן, אבק ולכלוך אחר המצטברים על הבד.

הניקוי לאחר מכן יהיה קל ויעיל פי כמה. במידה ועושים את הסרת העובש עם תמיסה עם מלח ואקונומיקה, אזי משפשפים את אזור העובש ויותר מאוחר משפשפים שוב, והפעם עם מטלית ספוגה במים.

במידה ומחליטים על שימוש במיץ לימון הרי שמשפשפים באמצעותו את המקום ולאחר מכן מכסים את הכתם במלח. גם כאן יש לשפשף את החומר לאחר כחצי שעה עם מטלית רטובה.

רחיצת ריפודים משלימה

החברה יכולה לבצע, אם תתבקש לכך, גם רחיצת ריפודי הספות על מנת לנקותם היטב ולהותירם רעננים. את הניקוי עושים בעזרת מכונת הזרקת ושאיבת מים. המכונה מזריקה מים נקיים שמהולים בהם חומרים דטרגנטים מיוחדים מתוך מיכל המצוי בה.

החומרים תוקפים את כתמי הלכלוך וממיסים אותו. לאחר מכן, שואבים אותם חזרה לתוך מיכל אחר המותקן בה. המים הנשאבים הינם בצבע עכור עד שחור וכבר מיד רואים שפעולת הניקוי יעילה. בעת הצורך ובמקומות בעייתיים, חוזרים על הפעולה שנית.

במידה ונותרו כתמים עקשניים מנסים לנקותם עם מברשת שיער רכה ובאמצעות שפשוף עדין. כך לא פוגעים בסיבי הבד ומזיקים לו. סיום התהליך הוא העמדת הריפודים לייבוש. בקיץ הינו מהיר, ובחורף, ניתן להיעזר במאווררים ובאמצעי ייבוש חשמליים אחרים.

הכנות

ניקוי משולב יכול לארוך מספר שעות. הדבר תלוי, כמובן, בכמות העבודה אותה יש לבצע. בכל מקרה, יש להכין את המקום ולפנות את החדר מפריטים שעלולים להינזק מהמים הרבים, או להישבר שלא במתכוון. הצוות חייב לקבל גם שטח פנוי לעבודה.

חברה המתמחה בניקוי מזרנים, ספות שטיחים ועוד, פעילה לאורך כל ימות השנה ותגיע לכל לקוח על פי הזמנות מסודרות או קריאות דחופות לפתרון בעיות שנוצרו בפתאומיות. לחברה יש תשתית המותאמת לפעילותה כולל כלי עבודה וחומרים תקניים ואיכותיים.

כך מוודא הצוות המיומן שלא נגרם נזק לרכוש שכן, לרוב, מדובר על פריטים יקרי ערך. כך, מזרונים, ספות, ובוודאי, שטיחים מקיר לקיר. מומלץ להזמין שירות די זמן מראש כדי לשריין מועד ניקוי. הדבר חשוב בעיקר בעונות הקיץ הנחשבות לעונות המבוקשות ביותר.  

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ