אך נדע אם הבד של הספה שלנו מתנקה בקלות?

לנקות או לא לנקות. זאת השאלה! כולנו מכירים את ההתלבטות הזאת – לנקות את הספה ולהסתכן בפגיעה בבַּד או לא לנקות את הספה ולהמשיך לסבול מהכתמים הגדולים שמעטרים אותה רק כדי לא לפגוע בבַּד? רבים מעדיפים לא להסתכן בניקוי שאינו זהיר ושיפגע בבד, במיוחד אם הוראות הניקוי של הספה מסובכות ויש בהן סימני קריאה רבים. תוצאת ההתלבטות היא שאנו מסתפקים לרוב בניקוי שטחי של הספה, עושים כמיטב יכולתנו כדי לטשטש את הכתמים ללא הצלחה ניכרת, והספה שלנו שפעם הייתה כל־כך יפה, בוהקת, רכה ונעימה הופכת להיות לא יותר מרהיט פונקציונלי – לרוב מכוסה כדי שלא יבחינו בלכלוך – שמחכה ליום שבו יוחלף.

הניקיון הנכון לבַּד הנכון

אבל לא חבל? לא חבל לוותר על הספה היפה שלנו בגלל החשש שנהרוס אותה בניקוי לא מתאים? הבעיה העיקרית היא שבדרך־כלל אנחנו לא יודעים להתאים בין סוג הניקוי לסוג הבד. זה הכול. אם נבין שכל בד זקוק לניקיון אחר, לחומרי ניקוי שונים ולשיטות ניקוי שונות, הבעיה שלנו תיפתר. אם נתאים את הניקיון לבַּד נוכל לסלק גם את הכתמים העיקשים ביותר ולהחזיר את הספה ליופייה ולאיכותה המקוריים. אז איך נדע איזה ניקיון מתאים לבד הספה שלנו? הסוד טמון בבַּד. 

סוד הבד הנקי

ישנן ספות שהריפוד שלהן נשלף ואפשר לנקותו בכמה צעדים פשוטים. בד נשלף אפשר לכבס בקלות במכונת הכביסה, אולם מומלץ לוודא שאנו מבינים היטב את הוראות הכביסה הרשומות על הספה. אם אנחנו מתקשים להבין את ההוראות, כדאי שנתייעץ עם חברה לניקיון בתים שמיומנת ניקוי ספות ויודעת היטב איזו תוכנית כביסה מתאימה לבד הספה הנשלף ואם ייבוש במייבש כביסה הוא רצוי. אם נוכל להכניס את הבד למכונת הכביסה ולנקותו בקלות, הבעיה שלנו נפתרה ואנחנו יכולים להסיר דאגה – הכתמים ייעלמו בקלות והספה שלנו תחזור לזוהרה המקורי במהרה. אך לא לכל הספות יש ריפוד נשלף ובד שניתן לנקות במכונת הכביסה. במקרה כזה נידרֵש לייעוץ מקצועי ולניקוי מקצועי אצלנו בבית. צוות חברת הניקיון שיגיע לביתנו יאבחן את סוג הבד שלנו וינקה אותו עם חומרי הניקוי המתאימים לו. 

עור או בד, אמיתי או סינתטי?

בדי ספות נחלקים לשני סוגים עיקריים – עור ובד. אך גם ספות עור אפשר לייצר מעור אמיתי או מעור סינתטי. אותו הדבר נכון בנוגע לבד. ישנם סוגים רבים של בדים – בד סינתטי, מיקרופייבר, פוליאסטר, כותנה, אימפלה או אלקנטרה. ניקוי הבד תלוי בסוגו. ניקוי ספת עור אמיתי ייעשה בשימוש בחומרים המתאימים לניקוי עור וכך גם ספת עור סינתטי. כל בד וחומרי הניקוי המתאימים לו. בד סינתטי אפשר לנקות בקלות רבה ומומחי ניקיון רבים מציעים לרכוש מלכתחילה ספות המרופדות בבד סינתטי. גם בדים מסוג מיקרופייבר ופוליאסטר ניתנים לניקוי בקלות ולהסרת פשוטה של כתמים. לעומתם סוגי הבדים האחרים – אלקנטרה, אימפלה או כותנה קשים יותר לניקוי ובשל כך תעריף הניקוי שלהם הוא יקר יותר. 

כשעטרת הספה חוזרת ליושנה

לפני ניקוי הספה חשוב לדעת מה סוג הבד המרפד אותה, אילו חומרי ניקוי מתאימים לה ואיזו שיטת ניקוי היא הרצויה ביותר לקבלת תוצאה מיטבית. מומלץ ורצוי להיעזר בצוות ניקיון מקצועי שמיומן בעבודת ניקוי בדים ויודע כיצד להילחם גם בלכלוך הקשה והעיקש ביותר. כדאי מראש לדאוג לניקיון הספה לעיתים קרובות כדי להימנע מהצטברות לכלוך. 

לאחר ניקוי יסודי הספה שלנו תחזור ליופייה המקורי והבד שלה שוב יהיה בוהק, רך, ריחני ונעים.  אנחנו נדע שההשקעה הייתה שווה. כי כשהספה נקיה – הכול טוב. 

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ