ניקוי ספות עור עם סודה לשתיה 

בכל בית ניתן למצוא רהיטים מסוגים שונים שחלקם הינם מרופדים וביניהם בולטות בנוכחותן הספות. שמים אותן בעיקר בסלון שנחשב לחדר הייצוגי בבית אבל ניתן לראותן גם בחדרי משפחה, חדרי עבודה ועוד. קיים מגוון רחב של כיסויי ריפוד כאשר הקטגוריות המובילות הן הבד לסוגיו ואחריו העור, דמוי העור והעור הסינטטי.

מבין כל אלו, העור הוא היוקרתי ביותר ומחירו הוא בהתאם. ספות עלולות להתלכלך בנסיבות שונות והדבר קורה בעיקר בבתים דינמיים בהם הפעילות רבה. בכל מקרה כזה, יש לנקותן היטב והדרך הטובה ביותר היא באמצעות חברה מקצועית המתמחה בתחום. היא מבצעת, בין היתר, ניקוי ספות עור עם סודה לשתייה.

החברה הינה בעלת תשתית מתאימה לפעילותה. יש ברשותה כלי עבודה, מיכון חשמלי לניקוי משטחים מרופדים כולל שטיחים וספות בד, וכן, צוותי עבודה מיומנים. 

אבחון

היות וספות עור נחשבות ליקרות ולייחודיות הרי שהעובדים יקדישו לניקויים תשומת לב מיוחדת. תהליך הניקוי מתחיל באבחון. וראשיתו בבחינת סוג עור. עור טבעי, סינטטי או מעובד. לכל סוג יש להתייחס אחרת במהלך הניקוי. עור טבעי למשל, מגיע בגווני אדמה טבעיים.

לאחר מכן יש לבדוק את הכתמים הקיימים שיכולים להיווצר ממזון ומשקה, מכפות רגליים של ילדים קטנים או של חיות מחמד, מנוזלי גוף דוגמת דם, קיא וכדומה ועוד. בבית בודד עם חצר וגינה צמודים, הסיכוי ללכלוך הינו רב בגלל שכל העת נכנסים ויוצאים החוצה דרך הסלון. אבחון יסודי יכלול גם את סוג הכתם. האם הלכלוך נכנס לתוך החריצים, וכן הלאה.

שאיבה וניקוי

לאחר האבחון היסודי ייגשו העובדים למלאכה. הניקוי עצמו מתחיל בשאיבת אבק יסודית המתבצעת באמצעות שואב אבק תעשייתי בעל עוצמה. במהלך השלב הזה יישאבו שאריות פירורי מזון, עלים יבשים, גרגרי אדמה, אבק ולכלוך אחר המצטבר על העור, בין קפליו ובין כריות הישיבה. שאיבת יסודית מקלה מאוד על הניקוי הרטוב והעדין שמגיע אחריה.

הניקוי עצמו יכול להתבצע עם חומרים שונים ונעשה באמצעות מטליות לחות הטבולות בחומר. לעתים, ייעשה שימוש במים וסבון המסוגלים להוריד כתמים שונים אבל לא כתמי דיו או כתמי שמן שנכנסו לתוך חריצי העור. בכל מקרה לא יתבצע ניקוי באמצעות סבון  לכיסוי דמוי עור מחשש לדהיית צבע. כאן ייעשה שימוש במטלית לחה ללא סבון.

חומרי ניקוי מגוונים

חומר אחר לניקוי הוא, כאמור, סודה לשתייה והיתרון שהוא מביא עימו הוא שהוא גם מבהיר את העור ומחזיר לו את הצבע המקורי. יחד עם זאת, יש צורך לנהוג בזהירות בסוג חומר זה ולהשתמש במינון נכון וצוות מיומן בעל ניסיון רב יודע איך להתמודד במקרה הנ"ל.

קיימים סוגי חומרים נוספים המיועדים לניקוי כתמים עקשניים, ובמידת הצורך, ישתמש בו המומחה לניקוי מטעם החברה. לאחר סיום הניקוי יונחו הכריות לייבוש. במידה והדבר נדרש והלקוח מבקש, ניתן למרוח על העור הנקי חומר שתפקידו לייצר שכבת דקה מאוד השומרת עליו.

בנוסף, הוא נותן ברק לעור והופך אותו לחיוני. השימוש בספה אפשרי רק לאחר שהכול מתייבש. תהליך הניקוי אורך מספר שעות ותלוי בגודל הספות, בכמות הבד ובתנאי העבודה. 

הכנות

צריך לומר, כי לא תמיד מומלץ לנקות כתמים מקומיים בצורה עצמאית. במיוחד בגלל רגישות העור. שימוש בתכשירים הנקנים בחנויות, כולל סודה לשתייה, יכול להזיק לעור ואפילו לגרום לנזק בלתי הפיך.

בכל מקרה, יש לנהוג בזהירות רבה. ניגוב במים בלבד לא יכול להזיק לשום סוג של עור. ההמלצה של בעלי המקצוע היא פשוטה. להזמין חברה בעלת מוניטין בתחום לניקוי בעת הצורך, ואם רוצים לשמור על ספת עור נקייה ורעננה לאורך זמן, אז מומלץ לבצע ניקוי אחת לשנה.

העונה החמה לניקוי היא הקיץ ולכן, כדאי לשריין מועד מוסכם די זמן מראש. חברה מקצועית מבצעת גם ניקוי ספות בד הנעשה על ידי מיכון חשמלי מיוחד ובעזרת כמות מים רבה. בבתים שיש בהם גם ספות בד, ניתן לבצע את העבודה גם עבורן באותו מועד.

הצוות יגיע עם כל הציוד הנדרש. על בעל הבית להכין את החדר בו מתבצע הניקוי ולפנותו מחפצים שבירים העלולים להיפגע, וגם כדי לספק לעובדים מרחב עבודה נוח. מומלץ להזמין שירות מחברה ידועה עם המלצות טובות.

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ