ניקוי מזרנים

מרבית האנשים מבלים כשליש מהיממה בשינה על המזרן הפרטי שלהם. כך, כשמדובר על שנת לילה, ולעיתים, גם שנת צהריים מרגיעה. לכן, הוא בשימוש רב הגורם, בין יתר, לכך שמתאספים עליו סוגי לכלוך המגיעים בעיקר מהפרשות גוף למיניהם בהם דם, שתן ועוד.

אצל ילדים קטנים שעדיין לא נגמלו, מטבע הדברים,  זליגת השתן אף רבה יותר. המזרן הוא מקור מסתור טוב גם לבקטריות שונות, ובעיקר, לקרדית האבק אשר עלולה לגרום אלרגיה ומכאן לגירודים ואי נוחות. הדרך הטובה לטפל בכל אלו היא בניקוי המזרן על בסיס קבוע.

ניתן לעשות ניקוי מקומי כאשר נוצרת בעיה פתאומית אבל מומלץ יותר להזמין ניקוי מזרנים מחברה מקצועית המתמחה בתחום. חברה כזאת הינה בעלת תשתית מתאימה לניקוי זה אבל גם מבצעת ניקוי ספות, שטיחים, ריפודי רכב ועוד. יש ברשותה אמצעים הכוללים מיכון חשמלי מיוחד, חומרי ניקוי ייחודיים, וכמובן, צוותי עבודה מוכשרים ומקצועיים.

ניקוי מקצועי

תהליך ניקוי מזרן מתחיל באבחון המזרן. כלומר: בסריקה של הכתמים הקיימים, בסוג הבד ובמצב המזרן באופן כללי.  אחר כך מתחילים בשאיבת אבק יסודית הנעשית באמצעות שואב אבק בעל עוצמה גדולה ותפוקת עבודה יעילה מאוד.

מדובר בשואב החזק פי כמה מאלו הנמכרים לשימוש פרטי. הוא שואב את האבק המצטבר ולכלוך אחר המצוי על המזרן. עושים אותה לכל צדדי המזרון וחשוב לסיימה לפני שמתחילים עם השלב הרטוב. בשלב הבא מכניסים לפעולה את המכונה העיקרית שתפקידה לרסס מים עם חומר ניקוי מתאים על המזרן ואחר כך לינוק אותו.

המים מוזרמים מתוך מיכל המצוי בה ועל המזרן מרססים מים בכמות מעטה, יחסית, על מנת לא לגרום להם לחדור יתר על המידה לתוך המזרן מחשש להצטברותם בו. צריך לזכור, כי במזרנים רבים יש קפיצי מתכת שחשוב שלא יהיו במגע רב מדי עם מים.

השלמת הניקוי, שאיבה וייבוש

חומרי הניקוי תוקפים את הלכלוך וממיסים אותו. יש לחכות כרבע שעה לפחות על מנת לאפשר להם לסיים משימתם. לאחר מכן משפשפים בעדינות את המזרן עם מברשת מיוחדת בעלות שערות רכות שאינן פוגעות בבד. מיד לאחר מכן עוברים על המזרן שנית עם אותה זרוע אלא, שהפעם מוסיפים למים חומר מיוחד אשר משלים את הניקוי.

בתהליך זה נשאבים המים חזרה למיכל אחר במכונה. כבר בשלב הזה ניתן לראות שהמזרן שעבר ניקוי נקי יותר וכי המים הנשאבים הינם עכורים ואף שחורים. הוכחה לכך שהניקוי הינו יעיל. כמובן, שאת הניקוי מבצעים לכל צידי המזרן, ומיד בסיומו משעינים את המזרן בעמידה על קיר יציב כדי שיתייבש. בקיץ הייבוש מהיר, ואילו, בחורף ניתן להיעזר במאווררים ובמכשירי ייבוש נוספים. בבתים עם מרפסות וחצרות בעלי משטחים מרוצפים, כדאי להוציאו לייבוש אל השמש.

הכנות בבית הלקוח

חברות ניקיון העוסקות במתן שירותים אלו ממליצות על ניקוי מזרנים כמו גם על ניקוי ספות, שטיחים ורהיטים מרופדים אחרים על בסיס קבוע. רצוי להזמינה אחת לשנה או בתדירות דומה. ניתן לקבל שירות מקיף באותו יום לכל סוגי הפריטים הללו.

הלקוח צריך להכין את המקום בו אמור הניקיון להתבצע. הדבר אומר סילוק חפצים העלולים להיפגע מהמים או מנזק אחר. צוות העבודה חייב לקבל מקום מרווח לעבודתו. תהליך ניקוי מזרן אורך מספר שעות והוא תלוי בגודל המזרן, בכמות הלכלוך שיש עליו ובפרמטרים נוספים. צוות עבודה כולל לפחות שני עובדים שלפחות אחד מהם הוא המומחה  המבצע את הניקוי. 

ניקוי ספות

ניקוי ספות נעשה בתהליך דומה. בשונה מהקודם, בספות ניתן להזריק מים לתוך הריפוד העשוי בעיקר בספוג מאחר ואין חשש להצטברות מים בו. בנוסף, לעיתים, עושים שימוש בחומרים אחרים המיועדים יותר לניקוי הנ"ל.

מחירי השירות הינם נוחים לכל כיס, ובוודאי שכדאי לשלם את סכום הכסף הנמוך, יחסית, לערך המזרן והפריטים האחרים ולקבלו כמו חדש. כך מאריכים את חייו של המזרן ומקטינים בהוצאות. המזרן חייב להיות נקי כל העת מאחר ומדובר על בריאות השוכב עליו, ולא פחות חשוב, רצוי שהוא יהיה נעים וריחני.

מומלץ להזמין מועד לניקוי וכדאי לעשות זאת זמן מה מראש על מנת לשריין תאריך. הדבר חשוב בעיקר כאשר רוצים לבצע את הניקוי בעונות האביב והקיץ החמים עת הביקוש לשירותים אלו גובר.

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ