איך להסיר כתמי יין משטיח – עשה זאת בעצמך

הסרת כתמי יין מהשטיח – סיפור מקדים 🙂

לרוב לא צריך יותר מכמה לגימות של יין כדי להיכנס לאווירת החגיגה. כתם יין אדום על השטיח קורה לרוב בנסיבות משמחות, בין אם זה מסיבה ביתית, ערב רומנטי עם בן הזוג או ערב בנות עם החברות.

אז למה שלא נשמור על מצב הרוח גם אם נשפך לנו יין על השטיחים באמצע החגיגות? המשיכו לקרוא והצטיידו בכמה עצות חשובות כיצד להסיר כתמי יין מהשטיח, שתוכלו להנות מהמסיבה שלכם בראש שקט.

עזרה ראשונה לכתמי יין

העצה הכי טובה שתוכלו לקבל מאיתנו היא לפעול במהירות להסיר את הכתם. כל זמן שעובר הכתם יתקבע יותר ויותר בסיבי הבד, ויהיה קשה יותר להסיר אותו. עליכם לטפוח קלות על הכתם באמצעות מטלית לבנה נקייה, מבחוץ פנימה. ככל שתספגו יותר מנוזל היין, כך תקלו על הסרת הכתם.

לאחר מכן עליכם לעשות שימוש בחומר ניקוי שטיחים אורגני, ולוודא כי החומר מותאם להוראות היצרן המוטבעות על התווית השטיח.

כתמי יין אדום על בגדים עשויים להיות קשים להסרה, אך אלה שעל השטיח קשים הרבה יותר. אם המסיבה עדיין בעיצומה, ואתם לא רוצים לעשות עניין מהכתם, תבצעו פעולות עזרה ראשונה לכתם, והמשיכו להנות מהמסיבה שלכם. כשאחרון האורחים יעזוב, תתחילו להתמודד עם הכתם, ולפעול להסרתו.

הצעדים להסרת כתמי יין אדום מהשטיח בבית

לפני שאתם מתחילים בהסרת הכתם, וכדי להסיר אותם באופן מלא עליכם להצטייד במטלית לבנה נקייה, סודה לשתייה ומברשת. אתם יכולים להרשות לעצמכם לחכות כמה שעות, אך מומלץ לא לחכות עד ליום למחרת, הזמן הוא האויב הגדול ביותר של כתמים קשים.

צעד ראשון- יש לספוג את הכתם מיד

החלו בפעולות הספיגה באמצעות טפיחות עדינות עם מטלית לבנה נקייה. וודאו כי היין שנספג על המטלית לא מעביר לכם את הכתם לעוד מקומות בשטיח.

צעד שני: הוספת מים באזור הכתם

בצעד השני תשפכו כמות קטנה של מים צוננים באזור הכתם היין האדום שעל השטיח, והמשיכו לטפוח ולספוג באמצעות מטלית נקייה. המים למעשה מדללים את צפיפות הכתם על סיבי הבד, וזה מקל על תהליך הסרת הכתם.

צעד שלישי : מריחת אבקת סודה לשתייה על אזור הכתם

יש לערבב אבקת סודה לשתייה עם מים, ומרחו אותה ישירות על הכתם. לאחר מכן המתינו לייבוש מוחלט של אזור הכתם, לפני שאיבה.

צעד רביעי: שאיבת הנוזלים

לאחר שהנחתם את השטיח לייבוש, כעת עליכם לבצע שאיבה של השטיח באמצעות שואב אבק, שיסיר גם את הלכלוך וגם את שאריות החומרים והנוזלים שנוצרו כתוצאה מהכתם, ומהפעולות להסרתו.

כיצד להסיר כתם יין משטיח לבן?

בזכות העובדה ששטיח לבן הוא רק לבן, ואין לו צבעים נוספים, תוכלו לבצע פעולות על מנת להלבין את השטיח באמצעות תמיסת מי חמצן. לפני שאתם מתחילים, חשוב מאוד לעשות ניסוי על חלק קטן של השטיח.

עליכם לזכור כי במקרים בהם לא מדובר בשטיח לבן, ומדובר בשטיח צבעוני אין לעשות שימוש בשיטה הזאת.

איך להסיר כתם יין משטיח בעבודת יד?

בגלל העובדה ששטיחים בעבודת יד מיוצרים בדרך כלל מסיבים טבעיים כמו משי או צמר, ולעתים קרובים גם משתמשים בצבעים טבעיים (במיוחד בשטיחים המסורתיים), יהיה עליכם לבחור בקפידה ובזהירות את חומר הניקוי.

ההבדל המרכזי בשיטת הסרת כתמי יין משטיח פרסי לבין שטיחים אחרים הינו השימוש בחומץ. תמיסת מי חמצן או אבקת סודה לשתייה עלולים לא רק לפגוע בסיבים העדינים, אלא גם עלולים להלבין את הצבע שלהם.

הסרת כתמים מקצועית

חברת ניקוי שטיחים מקצועית עושה שימוש בטכניקות אחרות לגמרי, ובשיטות ניקוי מעמיקות יותר. חברה ניקוי עובדת בשיטת ניקוי המשלבת מספר שלבים, על מנת להגיע לכל חלקי השטיח, גם לחלקים העמוקים ביותר. בשלב הראשון מתבצע ניעור השטיח ושאיבה ראשונית שלו על מנת להסיר חול, אבק, שיער וכו'.

בשלב לאחר מכן יתבצע אבחון מקצועי של השטיח, סוג הבד וגם את סוג הכתמים שיש עליו. לאחר האבחון המומחים יחליטו איזו שיטת ניקוי הכי מתאימה לשטיח, ולא תגרום לנזקים.

ישנה חשיבות רבה להתאמת שיטת הניקוי לסוג הכתם, כיוון שטיפול בכתם יין לא תואם לטיפול בכתם שמן או שתן.

לאחר השלבים הראשוניים, והשלבים המותאמים אישית לכל שטיח, החברה מבצעת קרצוף של השטיח עם חומרים אורגניים ידידותיים לסביבה, לאחר מכן שאיבה נוספת, וייבוש מספר שעות.

לאחר הייבוש אנחנו מבצעים בקרת איכות, ומוודאים שאכן לא נשארו כתמים ושאריות לכלוך וחול על השטיח, במידה וכן נחזור על מספר פעולות שוב.

הסרת כתמים משטיח עם דיימנד קלין דיימונד קלין

חברת דיימונד קלין הינה חברה מובילה בתחומה, ומציעה למגוון לקוחותיה שירותי ניקוי מקצועיים במגוון מטרות. החברה מתמחה בניקוי מקצועי של שטיחים מכל הסוגים, באמצעות איסוף השטיח למפעל ושימוש במכונות מתקדמות על מנת לבצע את הניקוי ברמה הגבוהה ביותר. לקוחות החברה נהנים משירות מקצועי, אדיב ואמין ובמחירים הוגנים.

אנחנו בדיימונד קלין מתחייבים ל100% ניקוי, כלומר לא נקי- לא שילמתם.

למידע נוסף ותיאום איסוף שטיח מהבית חייגו עכשיו למומחים של

בטלפון 0723310618, ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ