תרומת הניקיון לשמירה על התברואה

שמירה על בית נקי היא הרבה מעבר לאווירה מזמינה ונעימה, ניחוחות נפלאים או תחושת נינוחות ויכולת להתרווח על הספה בנחת.

בעת שמירתנו על בית נקי ולאורך זמן, אנו גם מסייעים רבות בשמירה על התברואה, וכך באופן ישיר גם בשמירה על בריאותנו.

אם אתם צריכים קצת דרבון בשמירה על ניקיון הבית, או מתלבטים אם הגיעה השעה לנקות רהיט כזה או אחר, במאמר הבא ריכזנו מספר מאפיינים מרכזיים שיספרו לכם כיצד שמירה על בית נקי, היא באופן ישיר נקיטת צעד מניעתי תברואתי מבורך.

ניקוי הספה

שמירה על ספה נקייה מתחילה בריפודים שלה, אך ממשיכה גם בחלקה התחתון שנוטה לצבור לא מעט אבק.

חשוב לדעת שהספות עלולות להוות מוקד להתפתחותם של מיני חרקים קטנים ומזיקים. אזור המסתור המוצל שבתוך הספה, מאפשר לחרקים ליהנות מסביבה בטוחה ונעימה, וכן ממקום אידיאלי לגידול ביצים. בעת שמירתכם על ניקיון הספה באופן תדיר, הרי שאתם מונעים היבט תברואתי שכזה, וייתכן אף שלצעד ארוך טווח גם מונעים את הצורך להזמין חברת הדברה שתשבית את הבית לזמן מסוים.

טיפ קטן שלנו: אתם לא חייבים להזמין באופן מידי חברה לניקוי ספות. ניתן גם לבצע שאיבה שבועית של ריפוד הספה ולהעביר מטאטא ומגב על הרצפה שמתחת לספה, וכך תשמרו על ניקיון מרבי וכן על ביתכם.

ניקוי השטיחים

הכירו את קרדית האבק, יצורים מיקרוסקופיים קטנים שגורמים למה שמרביתנו מכירים כאלרגיה לאבק.

שמירה על היבטים תברואתיים לא חייבת להתבטא רק במזיקים שונים דוגמת חרקים, אלא גם ביצורים קטנטנים אלו שגורמים לתגובות אלרגיות קשות החל מדמע בעיניים, גרד, פריחה ועד אפילו לקשיי נשימה.

השטיח אם כן, הוא אחד מן המקורות המרכזיים שיכולים לצבור אבק. האבק שוקע מטה, וכדרך קבע ימצא את דרכו לא אחת אל השטיח שלנו.

ניקוי שטיחים יסודי יאפשר לכם למגר את האבק שהצטבר היטב באריג.

טיפ קטן שלנו: הקפידו לשאוב את השטיח ממעלה, ואז להפוך אותו ולשאוב את חלקו האחורי. ברגע שתרימו את השטיח, תיווכחו לגלות לכלוך רב שזה עתה נוער ויצא מן האריג.

ניקוי מזרנים

המזרן שלנו, המקום שבו אנחנו ישנים ומעבירים את מרבית שעות הלילה. אמנם אנחנו נוהגים להסתכל על הסדינים כאל מקור לכלוך, אך גם המזרן אט אט סופח אליו אינספור זיהומים שונים, וכך הוא מהווה קרקע פורייה לחיידקים.

כאן קשה יהיה למצוא פתרון ביתי פשוט, ומומלץ אחת לתקופה להזמין את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית אשר תבצע ניקוי מזרנים איכותי. עם זאת, ניתן כן להימנע מאכילה במיטה וכן חשוב יהיה להפוך את המזרן אחת לחודשיים כדי להבטיח שלא יתלכלך יתר על המידה.

זקוקים לשירותי ניקיון מקצועיים? נשמח לעמוד לשירותכם! למידע נוסף השאירו לנו פניה באתר או צרו עמנו קשר טלפוני.

5/5 - (1 vote)
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ