אילו סוגי ריפודים קיימים בספות ואיך מנקים אותם?

הספות והכורסאות הנמצאות בסלון בדרך כלל מקבלות את פני הנכנסים לבית ומהוות את הרושם הראשוני, לכן הלקוחות משקיעים לא מעט זמן והרבה כסף בבחירה המדויקת ברכישת ספה שתתאים להם במראה, בנוחות ובמחיר. חשוב לבדוק שגם בדי הריפוד של הספה מתאימים לאורח החיים ובני הבית יוכלו לשמור על הנראות היפה לאורך זמן.

איך בוחרים ריפוד לספה?

לפני שבוחרים את הצבעים והטקסטורות, כדאי לבדוק מהו מבחר בדי ריפוד הקיים בחנות ואיזה מהם יתאים לדירה. יש כמה פרמטרים כמו האם יש בבית חיות מחמד, ילדים קטנים שעלולים ללכלך ולהכתים את הספות? או שהלקוחות נמצאים מעט מאוד בבית ולכן בלאי הספות יהיה נמוך. 

משפחות אשר נוהגות לארח הרבה צריכות לדאוג שהספות יהיו נקיות מכיוון שהן מעניקות את המראה הנקי לכל הבית ומשרות תחושה נעימה לאורחים. לכן כדאי לרפד את הספות בבדים כביסים שאפשר יהיה להוציא אותם מהמושבים ולנקות אותם מעת לעת, או לרכוש בדים שהם דוחים כתמים וכך רמת הלכלוך תהיה פחותה.

ניקיון של ספות וכורסאות 

אחת לתקופה מומלץ להזמין חברה מקצועית אשר עוסקת בניקוי יסודי של ספות הן מעור והן מסוגים שונים של בדים. לאור העובדה שהעובדים משתמשים בכלי יניקה חדשניים, הם מסוגלים לינוק את כל שאריות המזון החיידקים, האבק, העובש וכל חומר אחר שנתקע בין המושבים על כל שטחם.

שיטת העבודה היא ניקוי של הספות והכורסאות באמצעות חומרי ניקוי ירוקים שהם בעלי תו תקן בין לאומי שאינם מזיקים לא ללקוחות אם הם אלרגניים ולא לחיות מחמד שחיות בבית. העובדים מוהלים חומר זה במיכל המים ומנקים באופן יסודי כל פינה בריהוט. המים המלוכלכים מגיעים למיכל ולאחר שהעובדים מרוקנים אותו, הם מבצעים פעם נוספת את הפעולה עד שהמים נקיים.

ניקוי של כתמים עקשניים 

בדרך זו מנקים את הספות גם מהכתמים שחלקם נמצאים על הספה חודשים ארוכים ולכן הרבה יותר קשה להוציא אותם. ככל שהכתמים ישנים, נעשה מאמץ גדול יותר ובמקרים רבים מצליחים לנקות את הכתמים הללו, או להבהיר אותם.

ייבוש של הספות והכורסאות לאחר הניקוי 

בתום העבודה, הספות רטובות ולכן יש להשאיר אותם כך ולאוורר את הבית כדי שהבדים יתייבשו. בקיץ הבדים מתייבשים מהר, בחורף זה לוקח קצת יותר זמן, אך בכללי תוך כמה שעות הבדים יבשים ואפשר שוב לשבת על הספות ועל הכורסאות שעברו מהפך. 

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ