כפי שכל אריח זקוק לתכשיר מסוים בשביל שיהיה ניתן לנקות ולהסיר ממנו לכלוך, וכפי שכל עץ זקוק לחומר מסוים בשביל שיהיה ניתן לנקות אותו בצורה יסודית, הרי שכך גם במקרה של בדים. כל בד זקוק לחומר או תכשיר ספציפי על מנת להסיר ממנו כתמים ולכלוך.

ניקוי בדים הוא לא דבר מסובך, אך על מנת שאנחנו נוכל ליהנות ממנו בצורה אפקטיבית, אזי שאנחנו צריכים להשתמש באמצעים איכותיים מצד אחד ולעשות את זה בצורה המקצועית ביותר, תוך אבחון מדויק של סוג הבד, סוג הסיבים ממנו הוא עשוי, ואופי הלכלוך והכתמים. אחרת אנחנו עלולים ליצור מצב שהכתם לא יוסר ואף גרוע מכך, אנחנו עלולים ליצור מצב שהוא רק יתפשט יותר ואז יהיה לנו קשה מאוד לנקות ולהסיר אותו.

לפני שאנחנו נסביר מה בדיוק אנחנו צריכים לאבחן ולמה זה משנה, חשוב לציין, ניקוי בדים יכול להתבצע על ידנו באמצעות תכשירים שונים שניתן למצוא בסופרמרקט ובמקומות אחרים. אך אם אנחנו רוצים ליהנות מבד איכותי ברמה גבוהה, אזי מומלץ להזמין אנשי מקצוע שיבצעו את הניקוי. להם יש גם את התכשירים, גם את הציוד והאמצעים, וכן יש להם את הידע הדרוש על מנת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

מן הסתם, אנחנו צריכים לקבל הצעות מחיר עבור עבודות ניקוי בדים, ואחרי שנבחן כל הצעה נצטרך להחליט איזו מבין ההצעות היא הטובה ביותר עבורנו, האיכותית ביותר, זו שיכולה להתאים למה שאנחנו צריכים וכן ליכולות הכלכליות שלנו.

ניקוי בדים – כיצד מאבחנים את סוג הבד ומדוע זה הכרחי

כמו שאנחנו יודעים, ישנם סוגי בדים שונים. אנחנו יכולים למצוא בדים מסוג פשתן, כותנה, משי, לצד בדים סינטטיים מסוגים שונים, וכן בדים המשלבים סוגים שונים של מרכיבים. ישנם בדים כמו משי שהם רגישים יותר, בעוד שבדים מסוג סינתטי פחות רגיש לחומרים מסוימים.

כל בד מחייב שימוש בחומר אחר ובצורה שונה. צריך להקפיד במסגרת האבחון ובכלל, שהתכשירים בהם משתמשים אינם מכילים חומרים כמו חמצן פעיל, כלור וכן רעילים מסוגים שונים, אשר גם אינם בריאים לבני אדם וגם עלולים לגרום נזק לספה, לעיתים עד לרמה כזו שהנזק יהיה בלתי הפיך.

בעיקרון, אם אנחנו מחליטים לנקות את הספות לבד, מוטב לבדוק את החומר על גבי גב הספה, ובהתאם לבדיקה להחליט האם להשתמש בחומר או לא.

בין אם אנחנו מנקים את הבד לבד ובין אם לאו, הרי שהתהליך מחייב סדר מסוים. בהתחלה יש להסיר מהבד כל גרם של אבק או שערות, הבד צריך להיות נקי לגמרי, לאחר מכן, יש לעבור עם מטלית או עם מברשת עם מעט חומר על גבי הכתם, ולשפשף בזהירות מספר פעמים עד שהכתם יוסר. צריך לעשות את זה בזהירות על מנת להרוס את הבד. את החומר יש לערבב עם מים ולימון שיסייע בהסרת הכתמים.

בהמשך אפשר להשתמש במטלית יבשה שתספוג את הכתם, ויש לאוורר את הבד עד שהוא יתייבש ויהיה ניתן להשתמש בו.

ניקוי בדים – מדוע מוטב לא לעשות את זה לבד

אומנם זה נשמע פשוט וקל, אך בשביל שהבד יהיה נקי לגמרי, מוטב להיעזר באנשי מקצוע שמכירים היטב את התחום וידעו לבצע את כל התהליך באופן רציני ומאובחן.

מה שאנחנו הצענו פה, זה מצב סטנדרטי של ניקוי בדים אך ייתכן מאוד שאנחנו נמצא את עצמנו מתמודדים עם מצב יותר בעייתי, ובמצבים כאלה רק צוות מקצועי יכול לעזור.

a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ