כמעט לכל אחד מאיתנו יש שטיח בבית או בעסק. בין אם הוא מיועד לשמש כאלמנט נוסף של עיצוב בחלל מסוים, בין אם זה לייצר בידוד מהרצפה הקרה, ובין אם זה בשביל לאפשר לילדים לזחול על הרצפה או לשחק עליה, מבלי שיקבלו מכה ומבלי שיהיה להם קר.

שטיח, כפי שאנחנו יודעים, יכול לצבור לא מעט אבק, שערות של חיות מחמד, לכלוך וכן הוא לצבור לא מעט כתמים, החל מכתמי אוכל, שתייה, שתן, צואה ועוד. במקרים רבים כל הדברים הנ"ל, יכולים להכיל חיידקים ובקטריות וכן הם יכולים לייצר מחלות, דלקות, אלרגיות ועוד. לכן חשוב מאוד להשקיע בניקוי שטיחים באופן עקבי.

כשאנחנו מדברים על ניקוי שטיחים, אנחנו לא מכוונים לפעולות פשוטות ובסיסיות שנהוג לבצע כמעט בכל בית ועסק, קרי טאטוא של השטיח, מעבר עם שואב אבק או אפילו ניעור שלו בשטח פתוח מתוך כוונה להסיר ממנו כל גרם של אבק. כשאנחנו מדברים על ניקוי שטיחים, הכוונה שלנו לניקוי שמתבצע על ידי חברה מקצועית שיש לה כלים, תכשירים וציוד מתאים לכך.

לפני שנסביר מתי עושים זאת וכיצד, צריך לציין שתי נקודות חשובות. ראשית, הסרת כתמים משטיחים, בין אם זה כתמי צואה, שתן או כל דבר אחר, חייבת להתבצע באופן מיידי, אחרת הכתם ישתרש בשטיח מה שעלול ליצור בעיה להסיר אותו בהמשך. שנית, אם אנחנו לא משתמשים בשטיח זמן רב ואז מחליטים להחזיר אותו לשימוש, או להיפך, חשוב מאוד שאנחנו ננקה אותו היטב לפני כן. גם כשהוא לא פרוס על הרצפה, הוא צובר אבק וזה יכול להיות מאוד לא נעים להשתמש בו בצורה כזו.

ניקוי שטיחים – כיצד מנקים שטיח בצורה מקצועית

ניקוי שטיחים מתבצע כאמור על ידי חברה מקצועית. היא מבצעת את תהליך העבודה בשלבים, כשלכל שלב יש מטרה ברורה, לאפשר את השלב הבא בתהליך, כשהמטרה הסופית היא להביא לידי כך שהשטיח יהיה נקי ומצוחצח.

בשלב הראשון, מטאטאים את השטיח ושואבים ממנו את הלכלוך. השאיבה צריכה להתבצע בצורות שונות, על מנת שיהיה ניתן לשאוב כל סוג של לכלוך, בין אם זה שיער, גרגרי חול, אבק או כל דבר אחר. כל שטיח צובר אבק וגרגרי חול, בין אם אנחנו שמים לב ובין אם לא. ברוב המקרים אנחנו מן הסתם לא נשים לב לכך.

בשלב הבא, אנחנו צריכים לאבחן את סוג השטיח, קרי סוג הבד וכן את סוג הכתמים שיש עליו. אנחנו יכולים למצוא, מן הסתם, סוגי בדים שונים, בין אם זו אריגה קלאסית, ידנית, בין אריגה של מכונה, ישנם סוגים שונים של שטיחים שעשויים בצורות שונות. בשביל לשמור על השטיח שלם, אנחנו צריכים לזהות את סוג השטיח וכן לדעת מה סוג הכתם. שכן יש הבדל בין ניקוי כתם שומן או ניקוי כתם שתן לבין ניקוי כתם צואה וכל כתם אחר.

הרבה פעמים אפשר להסתפק במים וסבון או מים וחומץ, בשביל לנקות כתמים, ולאחר מכן יש לייבש את השטיח באמצעות מייבש שיער. אך יש מקרים בהם הכתם הוא משמעותי יותר, ואז צריך להשתמש באמצעים הרבה יותר משמעותיים. חברות ניקוי שטיחים מחזיקות אמצעים וציוד מותאם לכך.

מדוע משתלם להזמין חברת ניקוי שטיחים

חברת ניקוי שטיחים מעניקה לנו גם אפשרות לנקות את השטיח שלנו על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בתחום, וכן היא מאפשרת לנו לבצע את תהליך הניקוי במפעל באמצעות מתקנים ואמצעים שאין לנו אותם, כאלה שיכולים לנקות את השטיח באופן מלא ומדויק, להסיר ממנו את כל הכתמים ולהחזיר את הברק שהיה לו.

a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ