ניקוי ספת בד

את הספות ניתן לראות בכל בית ובעיקר בסלון ובחדרי משפחה. הסלון הוא חדר "ציבורי" וייצוגי  ואליו מגיעים אורחים ומבקרים שונים. בנוסף, הוא מהווה חדר מרכזי עבור בני המשפחה המגיעים אליו כל הזמן.

בספה משתמשים לשכיבה ולקריאת ספר טוב, לישיבה מול הטלוויזיה, ובמקרים רבים, תוך כדי נשנוש, אכילה, שתייה וכיוצא בזה. גם חיות המחמד, הנחשבות לחלק מהמשפחה, אוהבות לקפוץ על מושביה הרכים, לשכב עליהם וליהנות מהמגע הרך.

כך, שהיא צוברת לכלוך בהדרגה מכל אלו, אבל גם מאבק שמצטבר, מכתמי בוץ המגיעים מהסביבה החיצונית על ידי רגלי הדורכים עליהן, ואפילו, מטיפות דם שניגר מפצעים פתוחים ועוד. משום כך, ניקוי ספת בד נדרש כאשר הכתמים על הבד מתרבים.

קיימת אפשרות לנקות כתמים מקומיים באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים אשר קונים אותם בחנויות מתאימות, אך הניקוי הנ"ל אינו מומלץ כל כך, בגלל שבמקרים רבים נשארים סימנים נוספים של מריחה ושאריות כתמים. 

ניקוי מקצועי

ניקוי ספות בד יסודי נעשה באמצעות חברה מקצועית אשר מצוידת במיכון חשמלי מתאים. ניתן לעשותו כל העת ובכל יום מימי השנה, אם כי, התקופה  המועדפת היא באביב לקראת החגים או בקיץ. לחברה מקצועית יש תשתית מתאימה לפעילות הכוללת מיכון חשמלי בעל עצמה רבה וצוות עובדים מיומן אשר בראשו מנהל עבודה מקצועי.

ניקוי ספת בד נחשב לקלאסי והוא שונה מאשר ניקוי ספות עור. במהלכו משתמשים במים רבים החודרים לתוך הריפוד. לעומת זאת,  מים בכמות רבה מזיקים לעור הספה, ולכן, הניקוי נעשה אחרת כפי שיוסבר בהמשך. הניקוי עצמו נעשה לריפודי בד שונים.

התהליך מתחיל עם שאיבת אבק יסודית המצליחה לשאוב את כל האבק והלכלוך המצוי על הריפוד ובין קפליו, ובין היתר, פירורי מזון, עלים יבשים שנתקעו, שאריות בוץ ועוד. השאיבה מקלה מאוד על הפעולה הרטובה המגיעה מייד לאחר מכן.

כעת מחדירים מים  באמצעות מכונת הזרקה. במים מהולים חומרי ניקוי מיוחדים והם מגיעים ממיכל המצוי במכונה. המים מצליחים לתקוף את הכתמים ולהמיס את הלכלוך. בשלב הבא שואבים את המים אל תוך מיכל אחר הנמצא במכונה. 

הסרת כתמים וייבוש

כבר מיד מצליחים לראות שהמים הנשאבים הינם עכורים, בוודאי ביחס למים הנקיים שהוזרקו קודם לכן, ואז נוכחים לדעת שפעולת הניקוי מצליחה. במידת הצורך, חוזרים על פעולה זאת שנית ובעיקר למקומות שעדיין נראים מוכתמים.

אם עדיין מבחינים בכתמים עקשניים, מנסים לשפשף אותם בעדינות עם מברשת שיער רכה כדי לא לפגוע בסיבי  הבד. צריך לזכור, כי לא כל כתם ניתן להסרה ובמיוחד כתמים שומניים החודרים לעומק הבד ונאחזים בסיביו. טיפול אגרסיבי  מיותר בהם עלול לפגוע בבד עצמו וחבל.

עם סיום שלב זה מניחים את הריפודים הרטובים לייבוש. בקיץ הם מתייבשים במהירות ובחורף ניתן להיעזר במאווררים. היות והניקוי מתבצע בבית הלקוח, הרי שהוא צריך להכין מקום מתאים ומוטב לסלק חפצים שעלולים להינזק מהמים או אפילו להישבר במהלך הניקוי. במידה והבית הינו פרטי, ניתן לבצע את הניקוי על משטח מרוצף מחוצה לו.

ניקוי ספות עור

ספות עור הן יקרות יותר ולכן, חשוב לשמור עליהן בעת הניקוי. העור עצמו, הינו חומר קשיח אשר לא מאפשר ללכלוך לחדור אליו. מרבית הכתמים נמרחים עליו ומיעוט מהם חודר לתוך סדקים בעור משופשף. קודם התחלת העבודה מבצעים אבחון לספות על מנת לזהות אם מדובר בעור אמיתי, סינטטי או מעובד.

כל שיטת ניקוי מעט שונה, ויש צורך להקפיד ולבצע אותה היטב וללא גרימת נזק. כאן לא עושים שימוש במים רבים מחשש לנזקים, אלא מבצעים ניקוי עם מטליות בד רכות שמספיגים אותם בחומרים מיוחדים. הניקוי נעשה בעדינות עד להעלמת הכתם,  במידה ועושים שימוש במים, הרי זה רק כשהם ספוגים במטליות.

בעור מעובד, למשל, מנגבים בעיקר עם מים וללא סבון מחשש לפגיעה בצבע. מומחי החברה יודעים להתמודד עם כל סוג של ניקוי ספות עור. לאחר הניקוי, ניתן למרוח על כל הריפודים חומרים מיוחדים אותם מנגבים לאחר כרבע שעה.

הם נועדו ליצור שכבת מגן דקה. מומלץ להזמין שירות מחברה בעלת מוניטין אשר הינה בעלת ניסיון מצטבר בניקוי ספות מסוגים שונים. ניתן, כמובן, לקבוע מועד מוסכם וצוותי העבודה יגיעו על פיו.

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ