ניקוי ספה עם סודה לשתיה

אין סלון בלי ספה. חלק מכל סלון זוהי פינת הישיבה המזמינה והנוחה ההופכת אתת הסלון למה שהוא. ומי לא רוצה ספה נקייה? אנחנו יודעים שאתם רוצים, בדיוק בגלל זה מומחי ניקוי הספות שלנו יוכלו לעזור לכם.

אך בעוד שהספה מעניקה לנו את כל הנוחיות הדרושה לנו בסלון, הרי שצריך לזכור שהספה גם זקוקה לתחזוקה על מנת שהיא תיראה טוב. אם לא נדאג לתחזוקה של הספה, היא תאבד מהר מאוד את המראה המושך שלה. היא תהיה דוחה, הכתמים שיצטברו עליה לא ייתנו לאף אחד חשק להתיישב עליה ובכלל הספה תהפוך להיות ממש כמו 'נזם זהב באף חזיר'.

איזה ספה יש לכם?

אז האמת היא שהתחזוקה של הספה תלויה מאוד בסוג של הריפוד הנבחר. יש את הספות אשר אלה מרופדות בריפוד בד ויש את הספות אשר מרופדות בריפוד עור. כיום יש גם את הריפוד שהוא דמוי עור. לכל ריפוד יש צורך בסוג אחר של ניקיון כמו גם בחומרי ניקוי המיועדים בהתאם לסוג הבד או הריפוד.

האם ספת עור קלה לניקוי?

קיימת מוסכמה כי ספות העור הן הרבה יותר קלות לניקוי ותחזוקה. האם זה אכן כך?

אז נכון שספת עור היא מצד אחד הרבה יותר קלה לניקוי ביחס לספה המרופדת בבד ריפוד קטיפתי אך מצד שני יש לעור גם כן הוראות ניקוי מיוחדות. אם לא ניצמד אליהם, התוצאות עשויות להיות הרסניות ממש לספה. העור עשוי להתייבש מידי, להימתח ובעקבות כך יתבקעו בה קרעים וסדקים. בניגוד לספה אשר מרופדת בבד, אשר היא הרבה יותר גמישה מהבחינה הזו וניתן בקלות רבה לשלוט על הניקיון שלה.

אפשר לנקות ספה עם סודה לשתיה?

ישנם כמה וכמה חומרים ביתיים אשר אלו יכולים לשמש כחומרי ניקוי מעולים לעת מצוא. אחד החומרים הידועים במיוחד ככאלה אשר מסוגלים לחולל פלאות, יותר מכל חומר ניקוי אחר זה הסודה לשתייה. על נפלאות הסודה לשתייה נראה כי כולם כבר שמעו. הוא מסוגל להעלים כתמים קשים ביותר מכל מקום. אם זה מכלים ואם זה מבגדים. אם זה מכלים סניטריים ואם זה משטיחים או מריפוד. אך חשוב לדעת כי אחרי הכול מדובר בחומר אגרסיבי וחזק במיוחד. אם הוא מצליח לגבור על כתמים קשים במיוחד, ברור כי מדובר במשהו חזק מאוד עם מרכיבים עוצמתיים במיוחד. כך שבהחלט יש לנהוג מולו ב'כבדהו וחשדהו'.

ניקיון יסודי אבל זהיר

חשוב לשים לב כי הניקיון באמצעות הסודה לשתייה אכן נעשה בצורה זהירה במיוחד. כי רק כך אפשר יהיה ליהנות מהתוצאות בלי שהריפוד יינזק.

קורה לא פעם כי דווקא החומרים הביתיים, הם אלו שמזיקים בסופו של דבר יותר מהחומרים הכימיים אשר נמכרים בכל החנויות.

אז נכון שאפשר בהחלט להיעזר בחומרי הניקוי הביתיים. אך אם לא פועלים אתם בזהירות המתבקשת, התוצאות עשויות להיות ממש לא מוצלחות. אז שימו לב.

 

מקורות נוספים מומלצים לקריאה באותו נושא- wikihow, expert home tips

5/5 - (1 vote)
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ