אחת התהיות שקיימות בקרב אנשים שיש להם ספות בד ישנות ובלויות היא, האם להזמין חברה שתתקן את הספה ותחזיר את הברק שלה או לחילופין, האם לרכוש ספת בד חדשה ולזרוק את זו הישנה.

מן הסתם, יש נקודת זמן מסוימת בה אנחנו כבר לא יכולים לתקן את הספה ואין גם טעם בכך, אז מוטב לנו לזרוק אותה. אך כל עוד נמצאים הרחק מנקודה זו, רצוי שנבחן ברצינות את האופציה להזמין צוות מקצועי שידאג לתקן עבורנו את הספה. זה גם יהיה זול יותר וגם ימנע מאיתנו את הטרחה של רכישת ספה חדשה. אם יש לספה שלנו ערך סנטימנטלי עבורנו, אז בכלל זה ישתלם בשבילנו.

במהלך השנים, ספות בד יכולות להיהרס בצורות שונות. החל מהיווצרות כתמים מסוגים שונים, כתמי אוכל, שתייה, כתמים שנוצרים כתוצאה מקיא, שתן, צואה או כדברים אחרים (בין אם זה בגלל חיות מחמד או ילדים קטנים), כמו כן, הספה יכולה להיהרס בצורות אחרות, למשל, הריפוד יכול להישחק, יכול להיקרע, המילוי של הריפוד יכול להתפורר, יכול להתכווץ, הספוגים עלולים לשקוע ועוד. יש שורה ארוכה של דברים שיכולים לקרות לספה. לעיתים זה קורה בגלל שאנחנו לא שומרים עליה ולעיתים זה קורה בגלל שעם הזמן, זה מה שאמור לקרות, אין לנו דרך לעצור את זה.

תיקון ספות בד לא מונע את כל זה, אך בהחלט יכול להחזיר את הספה למצבה הסדיר, הוא יכול להחזיר אליה את הברק ולגרום לה להיראות כמו חדשה. כמובן שאם הספה תחזור להיראות כמו חדשה, אז גם נוכל להשתמש בה בצורה הרבה יותר נוחה ונעימה, ונוכל לעשות בה שימוש לעוד הרבה שנים טובות.

לשם כך, אנחנו צריכים להזמין חברה שמתמחה בתיקון ספות בד. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חברות כאלה, החל מחברות שמתמחות ספציפית בניקוי ספות ובדים וכן בכל מה שקשור לתיקון ריפוד או אלמנטים אחרים בספה, וכן אנחנו יכולים למצוא חברות שמתמחות בכל הקשור לתיקון הריפוד, המילוי שלו ועוד. כמובן עדיף למצוא חברה שיכולה לספק לנו את כל השירותים ואז היא תבצע כבר תיקון כללי בספה, מה שנקרא בשפה המקצועית גם "חידוש ספה".

תיקון ספות בד – מתי נכון לעשות את זה?

נכון לבצע תיקון של ספה כאשר ברור לכל שזה אפשרי והתיקון יחזיר את הספה לשימוש סביר ומעלה. אין טעם לתקן את הספה אם ברור לנו שהתיקון יהיה חלקי וגם אחריו לא נוכל ליהנות מהספה שלנו כמו שאנחנו רוצים. אין טעם גם לתקן את הספה אם לא ניתן לתקן את כל הליקויים שלה.

על מנת שנוכל לדעת מה בדיוק אפשר לתקן, הרי שעל צוות החברה לאבחן את המצב שלה ולציין בפנינו, מה בדיוק אפשר לעשות ומה אי אפשר לעשות.

תיקון ספות בד – כיצד מתבצע התיקון

כאמור השלב הראשון הוא אבחון המצב של הספה. בין אם זה אבחון המראה הכללי, ולאט לאט יורדים לפרטים הקטנים, אבחון של הריפוד, אבחון של המושבים, משענת, מילוי ריפוד ועוד.

לאחר מכן מתחילים לתקן שלב שלב, בין אם זה דורש ניקוי של הריפוד ובין אם זה דורש משהו מעבר לכך. במידה ויש צורך אז מחליפים חלקים. כמובן שהכל מתבצע בהתאם למה שהספה אמורה להיות, כלומר ביחס למראה המקורי של הספה, כמה שרק ניתן. מה שכן, אם רוצים, אפשר להחליף את הריפוד, כך נוכל ליהנות מבד בצבע וחומר אחר, ולחדש את הספה.

a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ