איך לבצע ניקוי ספות קטיפה

אין ספק שלא ניתקל בספת קטיפה בכל בית, הבחירה בריהוט קטיפה היא בחירה נועזת לעיצוב חלל הפנים. אי אפשר להתעלם מהברק הרך, הצבע העשיר והאלגנטיות הבלתי מתפשרת.

לקטיפה יש נוכחות משמעותית בחלל, ולכן כל שינוי צבע או כתמים בולטים הרבה יותר מכל בד אחר.

כאשר מדובר בספת קטיפה, לא ניתן להסתיר אבק או לכלוך אחר, ברגע שאור השמש פוגש את הספה הלכלוך בולט הרבה יותר.

המשיכו לקרוא ותגלו כיצד לבצע ניקוי ספות קטיפה באופן עצמאי, ולמה כדאי לכם לבצע ניקוי מקצועי.

טיפים לטיפול ביתי בספת קטיפה

אם יש לכם ספת קטיפה בבית, אתם וודאי יודעים שהקטיפה דורשת טיפול על מנת לשמור על המראה שלה במיטבה. חשוב לזכור כי תחזוקה שוטפת של ספת קטיפה בצורה נכונה תשמור על הספה שלכם חדשה לאורך שנים.

במהלך התחזוקה השוטפת עליכם לבצע שאיבת אבק ביתית אחת לשבוע, ולהבריש את הספה באמצעות מברשת רכה על מנת לשחרר את הלכלוך התקוע בין הסיבים.

הבנת סוג הבד

ראשית, לפני שאתם מתחילים במלאכת הניקוי, עליכם להבין את סוג הקטיפה של הספה שלך. ישנם שני סוגים עיקריים של קטיפה: כותנה או סינתטית. קטיפה סינטטית קלה יותר לניקוי מקטיפת כותנה, למשל כתם קטשופ לא יגרום לאותו נזק בשני סוגי הקטיפה השונים.

טיפול בכתמים על ספת קטיפה

החלק החשוב ביותר בטיפול בכתמים על ספת קטיפה, או על כל ספה אחרת הינו מהירות התגובה. יש לטפל בכל כתם במהירות האפשרית, על ידי ספיגה עדינה באמצעות מטלית סופגת או מגבת נייר.

רק זכרו להיזהר משפשופים על הבד, כיוון שמדובר בבד עדין וזה עלול לגרום לנזק ולהחדיר את הלחות עמוק יותר לתוך הבד.

לטיפול בכתמים קשים יותר, ישנם מספר פתרונות נוספים שתוכלו לנסות. הפתרון הראשון הינו באמצעות תערובת של מעט חומר ניקוי לשטיפת כלים עם כמות קטנה של מים חמים.

יש לערבב את התמיסה היטב לפני השימוש. את התרכובת מרחו על האיזור המוכתם באמצעות מטלית לבנה נקייה, ולהקפיד לא להרטיב את הבד יתר על המידה. יש לטפוח את המטלית קלות על הבד, עד שהכתם מתחיל לדעוך.

לאחר מכן יש לאפשר לבד להתייבש לחלוטין באמצעות מייבש שיער ביתי בדרגת החום והעוצמה הנמוכה ביותר.

במידה והפתרון הנ"ל לא עובד על הכתם העיקש שנוצר על הספה, נסו את פתרון ממיס ניקוי יבש. וודאו כי אתם מבצעים את כל ההוראות שיש על האריזה, על מנת לדלל את התמיסה. לאחר מכן מרחו כמות קטנה על מטלית נקייה ובשום אופן לא ישירות על הבד.

טפטפו מעט לתוך הכתם, ולאחר מכן באמצעות מטלית נקייה הסירו את הנוזלים, ולהמתין לייבוש מוחלט.

להחיות את הברק

אם הקטיפה שלכם איבדה את הברק האופייני לקטיפה, הטיפ הטוב ביותר שלנו עבורכם הינו שימוש באדים על מנת להחיות אותו שוב. וודאו שאתם מפזרים אדים לכל אזורי הספה, ולאחר מכן המתינו עד שתתייבש באופן מלא, ואז תברישו אותה באמצעות מברשת רכה.

ניקוי ספות קטיפה מקצועי

לפני שאתם מתחילים לבצע ניקוי בעצמכם, עליכם לדעת כי קטיפה מאוד עדינה, ורכה למגע. במידה ולא מנקים אותה באופן מקצועי ונכון, זה עלול לגרום לנזק לסיבי הבד.

כשאנחנו מדברים על ניקוי ספות מקצועי אנחנו מתכוונים לניקוי מעמיק יותר של הספה, ולא רק ניקוי חיצוני כמו הניקוי הביתי. לכלוך וכתמים חודרים לשכבות הבד השונות, ואם ניקיתם באופן חיצוני זה לא אומר שעומק הבד נקי.

חברת ניקוי מקצועי יודעת כיצד להחדיר חומרי ניקוי אורגניים עד לעומק של 10 ס"מ בתוך הספה, ואז לינוק את החומר והלכלוך עם טכנולוגיה מתקדמת. גם הניקוי היסודי וגם השימוש בחומרים אורגניים שומר על בריאות בני הבית, ועל צוות הניקוי.

למה אצלנו?

אנשי המקצוע שלנו לא רק שהוכשרו והוסמכו בניקוי ספות מקצועי, אלא יש להם ניסיון של שנים בטיפול וניקוי ריפודי קטיפה. אנחנו שמים את צרכי הלקוחות שלנו במקום הראשון, ואנחנו מתחייבים להגיע לשביעות רצון מלאה של הלקוחות שלנו.

צוותי הניקוי שלנו יסבירו לכם על התהליך, יזהו את כל האתגרים הניצבים בפניהם, ויענו לכם על כל שאלה.

אם אתם רוצים להיות בטוחים שניקוי ספות קטיפה שלנו הוא ההחלטה הנכונה ביותר עבורך,

חייגו אלינו עכשיו לקבלת הערכת מצב ספציפית בהתאמה אישית,

במספר הטלפון שלנו 072-3310618

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ