כך תתכוננו נכון לחורף

החורף מגיע בקרוב וגם אם בישראל הוא לא נחשב לקיצוני או קר במיוחד יש כמה וכמה הכנות שכדאי מאד לבצע לפני שמתחילים הימים הקרים ולפני שמתחיל לרדת גשם.

גשם שלא מתנקז היטב למשל יכול לגרום לבעיות גדולות בכל בניין או מבנה וכמובן שבכל מקום חשוב לוודא שזרימת מי הגשמים תהיה תקינה ומכוונת היטב על מנת שלא ייווצרו הצטברויות של מים שעלולות לגרום לבעיות של תברואה או סיכון המבנה עצמו.

איך עושים את זה? צריך לנקות היטב את כל המרזבים ולוודא ששום דבר לא חוסם את זרימת המים או מפריע להם לזרום בצנרת בחופשיות.

בעזרת ציוד שמיועד לצורך איתור נזילות אפשר לגלות חורים או סדקים במערכת הצנרת ולטפל בהם לפני שתתחיל זרימת מים משמעותית שמקורה בגשמים שיירדו.

הכנות חשובות לקראת החורף

לא רק זרימת מי הגשמים עלולה ליצור בעיות כאלה ואחרות ויש לא מעט הכנות שצריך לבצע לפני בואם של הימים הקרים.

רוחות חזקות עלולות לנשב במקומות מסוימים וחשוב שלא יהיו בסביבתם ענפים או ציוד משוחרר שעלולים להיסחף ברוח ולגרום לנזק או חלילה פגיעה בבני אדם או בעלי חיים.

כאשר מזמינים אנשי מקצוע חשוב לוודא שיש להם את כל כלי העבודה הנדרשים והמכשור המקצועי שבעזרתו אפשר לבצע בדיקות או הכנות כאלה ואחרות, כמו איתור נזילות לצורך סתימת חורים ומניעת הצטברויות של מים.

חשוב להבין שאם יתגלה חור בצינור זה או אחר הרי שעלולים מים לצאת מהצינור, לגרום להצפה ואם גם יירד גשם הרי שהמצב יהיה הרבה יותר חמור.

מכאן החשיבות לבדוק אם זה מעמקי הצינורות בעזרת מצלמות זעירות שיש לאנשי המקצוע.

בעבר אף אחד לא חשב לבדוק את תקינות הצינורות לעומקם אבל אחרי כמה מקרים של הצפות בשל צנרת פגומה – גם פעולה זו הפכה לשגרתית והכרחית.

הכנות נכונות – ועוברים את חורף בשלום

הרבה מאד אנשים נוטים להקל ראש בבעיות שתופעות החורף עלולות לגרום ולהביא איתן.

צנרת ביוב סתומה או חלילה לא תקינה יכולה לגרום להצפה, שלוליות שנקוות ברחובות ללא בקרה או שימת לב עלולות להוות סכנה בטיחותית ולמשוך בעלי חיים ולכן יש חשיבות לביצוע כל עבודות ההכנה מספיק זמן מראש.

גזימת ענפים שגם יכולים לעוף ברוח וגם לנזול לביוב ולסתום אותו – אלה דברים שצריך להכיר על מנת למנוע מראש.

איתור נזילות כשנעשה על ידי חברה מקצועית מספיק בזמן יאפשר לטפל בבעיה ולמנוע הצפה כאשר יתחיל לרדת הגשם הראשון.

בעבר היו נזכרים מאוחר מדי לטפל בבעיות האלה אך כיום כל אחד יודע שיש מספר פעולות לבצע על מנת להתכונן לחורף, מה שיבטיח שהחורף לא רק יעבור בשלום אלא גם אפשר יהיה ליהנות ממנו.

Rate this post
a
חייגו עכשיו תחזור אליי פנייה בווטסאפ